Ze tří sestav Šacungu se na 48. mistrovství ČR dvojic mužů v Českém Brodě nejlépe vedlo dvojici Doubravy a Kalase, která skončila na 5.-8. místě.

Na mužský deblový republikový šampionát odjel benešovský celek s trojicí sestav. Třetí sestava s Nepodalem a Voltrem velké ambice neměla, ale zahrála nad plán. V pětičlenné skupině prohrála 0:2 s později bronzovým Žatcem A (Štolka, O. Vít) a dvakrát 1:2 s Českým Brodem B (Ešner, Janík) a obhajujícím, nakonec stříbrným Vsetínem A (Chalupa, Plachý). Porazit dokázala Karlovy Vary B (Hron, Svoboda, Kubín) a ve skupině obsadila čtvrtou příčku.

Sestava mladíků Truce (nastoupil s nedoléčeným zraněním kotníku) a Chejna na výhru ve své skupině nedosáhla. Kromě tří dvousetových porážek s Karlovými Vary A (Vanke, Putík, J. Medek), Čakovicemi B (Kučera, T. Chadim) a Čelákovicemi C (Zelba, Holzman, Doucek) zapsala i jednu třísetovou se Vsetínem B (Brutovský, Stupák) a celkově skončila ve skupině poslední.

Do play-off naopak pohodově proplula první sestava Doubravy a Kalase. Ta postupně pokořila Český Brod A (M. Kaděra, Vedral), Čelákovice A (Kilík, Kolenský), Čakovice C (Kučera, Pachman) i Přerov (Pavelka, O. Miklík). Smolně však ztratila čtvrtfinálový zápas s Čelákovicemi B (Spilka, Ftačník), kde ještě v první polovině třetího setu vedla. V konečném pořadí tak dvojice obsadila 5.-8. místo.

"Jedním slovem zklamání. Takové jsou moje pocity. Vzhledem k tomu, jak se nám letos s Jirkou Doubravou spolu daří v lize, jsme na šampionátu chtěli formu prodat a zabojovat o nejvyšší příčky. Během turnaje jsem se cítil velmi dobře. Ze všech čtyř vítězných zápasů ve skupině jsem měl dobrý pocit, protože jsme je měli pod kontrolou. Říkal jsem si, že by to mohlo vyjít. Bohužel nejslabší chvilku jsme si vybrali právě ve čtvrtfinále. Jak nám, tak i soupeři dělaly velké problémy větrné podmínky. V prvním setu jsem špatně vyhodnotil situaci a několik poměrně lehkých servisů mě přeskočilo. Ve druhém setu se to zase naopak přihodilo soupeři. I proto jsme si pro třetí set na dvojky nezvykle zvolili stranu a čelili útoku soupeře. Přesto jsme brzy vedli. Rozhodlo to, že za stavu 8:8 jsme chytili, ale neprodali a za stavu 8:9 jsem sice bodoval, ale spadl se sítě. Nedá se nic dělat, ale oba cítíme, že bylo na víc," smutnil František Kalas.