Družstvo Šacung Benešov 1947 "A"

První družstvo mužů je historicky nejstarším družstvem klubu. V letech 1955-61 se účastnilo tehdy ještě neoficiální Trampské ligy družstev. V letech 1962-71 se účastnilo nejvyšší pražské soutěže. Se vznikem celostátní ligové soutěže v roce 1972 se stalo jedním ze zakladatelů této soutěže a v ligových soutěžích se pohybuje dodnes. Většinou družstvo hrálo nejvyšší ligovou soutěž, v některých letech druhou nejvyšší ligovou soutěž. V roce 2018 je účastníkem extraligy mužů.

Kromě dlouhodobých ligových soutěží se družstvo prezentuje i na jednorázových soutěžích. A to na mistrovstvích republiky či pohárových soutěžích tuzemských nebo mezinárodních.

Sestava družstva v roce 2018

Hráči: František Kalas, Jiří Doubrava, Lukáš Flaks, Stanislav Voltr ml., Martin Knytl, Petr Chejn, Martin Sehrig, Michal Nepodal, Nikolas Truc (F), Tomáš Hanuš (F). Trenér: Stanislav Voltr st. Vedoucí: Miloslav Ziegler. 

Výsledky družstva v roce 2018

Aktuální výsledky družstva jsou uvedeny v sekci Aktuality.  

Předchozí družstva

Mistr extraligy v roce 2010
druzstvo_a2010.jpg
Horní řada zleva: Ladislav Štěpař (F), Kamil Kanda (F), Lukáš Klika (F), Václav Ptáček (F), Václav Kadeřábek, Jan Špírek (F), trenér Jan Buddeus
Dolní řada zleva: Lukáš Flaks (F), František Kalas (C), David Ešner, Petr Stejskal, Jiří Doubrava, Josef Řehák.
Vpředu leží: Jiří Holub
Bronzový celek extraligy z roku 2012
druzstvo_a2012.jpg
Horní řada zleva: David Ešner, Jiří Doubrava (C), trenér Richard Makara, Václav Kadeřábek
Dolní řada zleva: Petr Stejskal, František Kalas (C), Ladislav Štěpař, Lukáš Flaks, Josef Řehák
Dole leží: Jiří Holub.
Stříbrný celek extraligy z roku 2013
druzstvo_a2013.jpg
Horní řada zleva: Miloslav Ziegler (předseda klubu), Ondřej Pachman, David Ešner, Petr Chejn (F), Václav Kadeřábek, Jiří Doubrava, Richard Makara, Jiří Holub, trenér Jan Buddeus
Dolní řada zleva: František Kalas (C), Lukáš Flaks, Ladislav Štěpař, Josef Řehák.
Dole leží: Petr Stejskal.
Zlato na mistrovství ČR trojic z roku 2013
druzstvo_a2013mcr3.jpg
Zleva: Jiří Doubrava, Petr Stejskal, Richard Makara, Jiří Holub.

Kromě extraligového družstva disponuje klub dalšími mužskými družstvy.

Družstvo Šacung Benešov 1947 "B"

Druhé mužské družstvo bylo založeno v roce 2003, kdy se zúčastnilo okresního přeboru Praha - západ. V roce 2007 družstvo SK Šacung 1947 "B" jako vítěz okresní soutěže mužů ONS Benešov se zúčastnilo kvalifikace o krajskou soutěž. Vítězstvím na kvalifikaci si zajistilo právo startu v krajské soutěži Středočeského kraje. Tu v roce 2008 vyhrálo a postoupilo do krajského přeboru Středočeského kraje. V roce 2010 družstvo vyhrálo krajský přebor a uspělo i v kvalifikaci o 2. ligu, kterou hrálo v roce 2011 (4. místo). V dalších letech hrálo buď 2. ligu nebo krajský přebor. V roce 2018 je účastníkem krajského přeboru KNS Střední Čechy.

Sestava družstva v roce 2018

Hráči: Martin Paták, Michal Pacovský, Jan Kobliha, Tomáš Hanuš, Nikolas Truc, Jan Šperlík, Lukáš Krunert, Adam Fürbacher, Jakub Fürbacher, Michal Krunert, Lukáš Ziegler (F), Jan Burda (F), Josef Čekal (F). Trenér: Martin Maršálek. Vedoucí: Michal Pacovský.

Tréninky a přípravné akce "B" družstva v roce 2018

Zimní halová příprava probíhá v hale ZŠ Dukelská v Benešově. Aktuální trénink: NE 9.12. od 10:30 do 13:00 hodin. Venkovní tréninkové jednotky se konají každé úterý a čtvrtek od 17:00 hodin na kurtech v Benešově. V případě absence na tréninku vždy volejte nebo posílejte zprávu min. 24 hodin předem M. Zieglerovi. Omluvy přes jiné osoby se nepřijímají.

Výsledky družstva v roce 2018

Aktuální výsledky družstva jsou uvedeny v sekci Aktuality. 

Předchozí družstva:

druzstvo_b2015.jpg
Horní řada zleva: Radek Krunert, Lukáš Klika, Petr Chejn, Stanislav Voltr ml., Miroslav Stupka, 
Radek Vaníček, Stanislav Voltr st. (trenér)
Dolní řada zleva: Tomáš Hanuš, Štěpán Krunert, Roman Kieler, Miloslav Ziegler
druzstvo_b2013.jpg
Horní řada zleva: Stanislav Voltr st. (trenér), Filip Prudič, Kamil Kanda, Petr Chejn, Radek Vaníček, Stanislav Voltr ml.
Dolní řada zleva: Karel Lejčko, Lukáš Klika.
druzstvo_b2010.jpg
Horní řada zleva: Martin Maršálek (trenér), Stanislav Voltr ml., Kamil Kanda, Jan Špírek (C), Miroslav Stupka, Václav Ptáček, Lukáš Klika. 
Dolní řada zleva: Ladislav Štěpař, Stanislav Voltr st., Jiří Soukal, Libor Šimánek, Lukáš Flaks.

 

Družstvo Šacung Benešov 1947 "C"

Třetí mužské družstvo klubu se od začátku své činnosti účastní okresní soutěže mužů ONS Benešov.

Sestava družstva v roce 2018

Hráči: Miloslav Ziegler, Tomáš Ziegler, Lukáš Ziegler, David Krunert, Tomáš Krunert, Josef Čekal, Jan Burda, Miroslav Fürbacher. Trenér a vedoucí: Miloslav Ziegler. 

Výsledky družstva v roce 2018

C družstvo se stalo okresním přeborníkem ONS Benešov.

Mládežnická družstva jsou pravidelným účastníkem republikových i krajských mládežnických soutěží, kde pravidelně získávají medailová umístění z jednorázových i dlouhodobých soutěží.

Družstvo Šacung Benešov dorostenci

Dorostenecké družstvo se pravidelně účastní krajského přeboru. V roce 2016 premiérově startovalo v celorepublikové dorostenecké lize. Dále se družstvo účastní jednorázových soutěží republikových - Mistrovství ČR jednotlivců, dvojic, trojic (účast je podmíněna kvalifikováním se z krajského přeboru) a turnajů Poháru ČNS.

mladez_2016.jpg

Družstvo v dorostenecké lize 2016. Horní řada zleva: Lukáš Ziegler, Lukáš Krunert, Štěpán Krunert, Jakub Fürbacher, David Krunert, Adam Fürbacher, trenér družstva Martin Paták. Dole: Vedoucí družstva Miloslav Ziegler, Michal Krunert, Jan Šperlík, Gabriela Zachová.

Družstvo Šacung Benešov žáci

Žákovské družstvo se pravidelně účastní krajského přeboru žáků.

Tréninky mládežnických družstev a TCM ČNS v roce 2018

Zimní halová příprava probíhá v hale ZŠ Dukelská v Benešově. Aktuální trénink: NE 9.12. od 10:30 do 13:00 hodin. Venkovní tréninkové jednotky se konají každé úterý a čtvrtek od 17:00 hodin na kurtech v Benešově. V případě absence na tréninku vždy volejte nebo posílejte zprávu min. den předem Miloslavu Zieglerovi (tel. 774 871 527). Omluvy přes jiné osoby se nepřijímají.

Tréninkové centrum mládeže

Klub je jedním ze šestice nohejbalových klubů v ČR, kterému byl v roce 2016 Českým nohejbalovým svazem přidělen statut Tréninkové centrum mládeže (TCM ČNS). Centrum je cíleno jak na soutěžní hráče, tak i hráče nesoutěžní (začínající a rekreační hráči) mládežnických kategorií. Tréninky jsou společné s tréninky soutěžních družstev klubu.

druzstvo_ztreninky.jpg

Nábor nových šacungských spolubojovníků

Nábor probíhá v průběhu tréninků. Hrací vybavení: tričko, trenýrky, tepláková souprava, sportovní obuv (botasky, ne kopačky nebo tretry). Nábor se týká ročníků 2001 a mladších. Tréninkové jednotky žákovských družstev vedou trenéři s licencí. Kontakt na hlavního trenéra družstev mládeže - Martin Paták, tel. 721 756 146.