Výborný vstup do nového ročníku nejvyšší ligové soutěže zažili nohejbalisté Šacungu Benešov. S jedním z velkých favoritů dokázali nejen držet krok, ale dokonce dlouho sahali po výhře.

SK Šacung Benešov 1947 – TJ Avia Čakovice: 5:5

Pražský vicemistr posledních tří extraligových ročníků v loňském roce v první kole nadělil Šacungu kanára a i letos byl v úvodním utkání jasným favoritem. Benešovskému celku chyběl Flaks, ale do hry naskočily všechny letošní posily. Po prvních deblech byl stav rovnovážný, když Doubrava s Kalasem zdolali ve třetím setu Kučeru s T. Chadimem, ale Chejn se Sehrigem kladli odpor J. Kalousovi s J. Chadimem jen jeden set. Trojky fungovaly Šacungu skvěle, vyhrál všechny. V jejich prvním kole Doubrava, Sehrig a Knytl otočili průběh zápasu se Součkem, J. Kalousem, Fíkem a střídajícím J. Chadimem, poté Nepodal, Kalas a Voltr ml. pohodově skolili Cibulku, Kučeru, Pachmana a alternujícího T. Chadima. Za stavu 3:1 byli domácí nahoře, ale ve třetí dvojce zazdili Nepodal s Trucem v obou setech setbolové šance a o míč podlehli Fíkovi, Pachmanovi a střídajícímu Součkovi. V zápase singlistů Sehrig na J. Kalouse neměl nárok. Vyrovnaný stav ale nabudil domácí, kteří znovu ovládli obě trojky. Doubravova sestava ve dvou setech pokořila Kučerovu formaci, stejně tak Nepodalova sestava Součkovu. Souboj prvních dvojic Doubravy s Kalasem a J. Kalouse s J. Chadimem vyzněl jasně pro hosty a ti se nakonec bodu dočkali, když Kučera s T. Chadimem přetlačili Chejna se Sehrigem.

„Spokojenost vládne nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Z hráčů jsem od začátku cítil velkou bojovnost a ta se potvrdila. Dnes měli i na výhru, vedli 3:1 a 5:3, parádně nám vycházely trojky. Dvě dvojky jsme ztratili nezkušeností, celkově z šesti setů na devítkách v utkání pět získal soupeř,“ okomentoval utkání trenér Stanislav Voltr st.