Velký pátek, to je nejen státní svátek, ale i datum, kdy zahajuje nový ročník ligových soutěží. Mezi elitní osmičkou účastníků nejvyšší mužské soutěže - extraligy bude i historicky nejstarší tým ligových soutěží, Šacung Benešov.

Jaké jsou ambice benešovského celku v letošním ročníku extraligy, na to jsme se se zeptali trenéra Stanislava Voltra.

"Pro letošní ročník tým prošel velkou obměnou. Ze zdravotních důvodů se pravděpodobně s nohejbalem rozloučil náš nejzkušenější hráč, 45letý slovenský legionář a několikanásobný mistr světa a Evropy Ríchard Makara. Odvedl týmu hodně a zaslouží si náš dík. Zdravotní komplikace také trápí Vaška Kadeřábka, sezóna začne bez jeho účasti. Doufám jen, že nás letos už žádná další dlouhodobější ztráta nepotká. Další z veteránů Libor Chytra po své loňské pomoci týmu v podzimní části se vrací na hostování do krajského týmu z Osnice. Naopak do týmu přišli na přestup či hostování tři noví hráči. Zkušenost reprezentuje Michal Nepodal, který chce konečně okusit nejvyšší soutěž. Jeho přístup je zatím příkladný a přispívá k navození bojovné atmosféry. Totéž očekávám od dvou talentovaných mladíků, 18letého dorostence Nikolase Truce a 21letého Martina Sehriga. Větší zapojení čeká i odchovance Petra Chejna, který ještě loni byl v dorosteneckém věku. Druhou část letošního kádru tvoří zkušení František Kalas, Jiří Doubrava, Lukáš Flaks, Martin Knytl a spolu s nimi už loni do nejvyšší soutěže zapojení Stanislav Voltr ml. a Tomáš Hanuš. Také bych rád zapojil i dalšího vysoce talentovaného mladíka Štěpána Krunerta, který však také hraje fotbalovou ligu v Praze. Naše letošní ambice se díky takové obměně posuzují těžko, asi nejvíce bude záležet na tom, jak se podaří mladým hráčům přenést tréninkovou kvalitu do soutěžní. Mezi favority nepatříme, ale o play-off se poprat můžeme," okomentoval Voltr vše podstatné.

První utkání sezóny nabídne tvrdou konfrontaci, na Šacung čeká trojnásobný ligový vicemistr z pražských Čakovic. Utkání se odehraje v Milíně (hala ZŠ Milín, Školní 247) v pátek 30.3. od 14 hodin.

"S příbramským regionem máme družbu, pochází odtud několik našich hráčů a funkcionářů. Proto stejně jako v loňském roce chceme první utkání odehrát právě zde a podpořit tak nohejbal v této lokalitě," doplnil trenér Voltr.