Pravou nohou vykročili do letošního ročníku extraligy mužů nohejbalisté benešovského Šacungu. Po domácí remíze s vicemistrem z pražských Čakovic si v dalším kole připsali ještě cennější skalp – porážku úřadujícího mistra na jeho půdě!

NK Climax Vsetín - SK Šacung Benešov 1947: 3:6

Obhajující mistr ligy bývá favoritem vždy, ale Benešovští na Vsetín umí občas vyzrát a platilo to i nyní. Omlazený tým zatím působí odhodlaně a i to přispělo k nečekanému úspěchu. Domácím chyběl Brutovský, hosté byli bez Kadeřábka. První polovina utkání ukázala, že to bude boj o každý balon. Plachý s Chalupou udolali Chejna se Sehrigem ve třetím setu, poté Galus se Stupákem nestačili na Doubravu s Kalasem. I trojky skončily smírně, když nejprve Chalupa, Gebel a Gargulák pohodově složili Nepodala, Kalase a Voltra, poté Galus, Plachý a Vichtora ve zkráceném setu prohráli s Doubravou, Sehrigem a Knytlem. Nepárová dvojka za devítek ve třetím setu skončila výhrou domácích Nezvala s Gebelem, kteří přetlačili Flakse, Truce a střídajícího Nepodala. Srovnání přišlo po Stupákově porážce se Sehrigem. Nečekaná dílčí výhra nastartovala hosty, kteří si sérií dalších tří vítězství zajistili oba body. V odvetách trojic Chalupova formace nevyzrála na Doubravovu, Galusova nezvládla třetí set s Nepodalovou a v posledním zápase dne Chalupa s Plachým podlehli ve zkrácené sadě Doubravovi s Kalasem.

„I přes naší nečekanou remízu s Čakovicemi byl Vsetín favoritem. My jsme se chtěli znovu prezentovat bojovným výkonem, což se podařilo a podepsalo se to i na výsledku. Všichni zahráli na hranici možností a soupeř byl nucen několikrát sáhnout ke střídání svých klíčových hráčů. Kromě stabilních opor Jirky Doubravy a Fandy Kalase bych vyzdvihl i výkony Martina Sehriga,“ zhodnotil utkání trenér Stanislav Voltr st.