Konec soutěžního ročníku pro mládežnické kategorie obstaraly turnaje seriálu Pohár ČNS dorostenců a žáků. A hráči Šacungu dvě ze tří účastí proměnili v medailový zisk.

Ve druhé polovině listopadu se dorostenci utkali na předposledním pohárovém klání této kategorie v Českých Budějovicích. Benešovské Oranjes reprezentovaly dvě trojice, z nichž ta první s Chejnem, Sekerou a A. Fürbacherem nezaváhala a došla si po dvou letech pro pohárové zlato.

„Už při rozkopávání bylo vidět, že jsou kluci v dobré pohodě a že mají nabito. To také potvrdili v celém průběhu turnaje. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, ale Petr Chejn předvedl nevídanou kanonádu, a když mu na chvíli došly síly, skvěle ho zastoupil na síti Tomáš Sekera. Který dřel v poli tak, jak bývá u něho zvykem. Stejně tak Áda Fürbacher, jenž předkládal smečařům nahrávky jednu jako druhou. Opravdu byla radost se na kluky dívat a i oni sami si svůj poslední turnaj v dorostenecké kategorii náramně užívali,“ okomentoval velký úspěch trenér Miloslav Ziegler.

Už méně se Šacungu dařilo na posledním díle pohárového seriálu dorostenců, který se odehrál v Holicích. 

Medailovou radost si pod stromeček nadělili starší žáci, kteří urvali na pohárovém turnaji v Bystřici nad Pernštejnem bronz. Obě dvojice Šacungu postoupily do čtvrtfinále, zde však narazily na sebe. Zatímco Šperlík s L. Krunertem pouť turnajem ukončili, šťastnější duo L. Ziegler, M. Krunert to dotáhlo na stupně vítězů.

"Kluci předváděli od rána kvalitní výkony a bylo vidět, že si chtějí svůj poslední turnaj v kategorii starších žáků užít. Jako jediný klub jsme ve čtvrtfinále měli dvě sestavy, bohužel los je poslal proti sobě. Tam dopadla lépe B dvojice a šla do semifinále na pozdějšího vítěze turnaje, dvojici ze Žďáru nad Sázavou. Ta byla bohužel nad naše síly a vyřadila nás jednoznačným a bezchybným výkonem. Z tohoto výprasku jsme se ale rychle otřepali a šli do boje aspoň o 3. místo. V tom jsme měli navrch my a zodpovědným a trpělivým výkonem zvítězili nad dvojicí Českého Brodu," řekl trenér Miloslav Ziegler.

Fotografie - viz sekce Fotogalerie.