Páté až šesté místo obsadili nohejbalisté Šacungu na poslední letošní mezinárodní akci - pražském halovém turnaji Poslední smeč.

Prokletí dvojnásobných obhájců na nejstarším halovém mezinárodním turnaji tak pokračuje. Ve 32leté historii turnaje se už celkem devětkrát podařilo obhajující sestavě pozvednout vítěznou trofej podruhé! Ale ani jednou potřetí. Teď tato výzva stála před trojicí Šacungu Jiřího Doubravy, Václava Kadeřábka a Petra Stejskala, která vyhrála poslední dva ročníky turnaje. Už v sobotní kvalifikaci bylo vidět, že to letos vůbec nebude snadné. Benešovská trojice ale první den turnaje zvládla a kvalifikovala se do nedělních čtvrtfinálových skupin. V nich bylo potřeba k jistotě postupu do semifinále získat pět bodů. Věděli jsme, že ve vyrovnané skupině bude hodně remíz a ty jsou zrádné. Také jsme věděli, že případná porážka znamená konec. Té jsme se sice dokázali vyhnout, ale čtyři remízy na postup nestačily. Ve třech zápasech jsme měli velmi dobrý první set, ale druhý díky zbytečným chybám nezvládli. Náš herní výkon nebyl špatný, ale pokud jsme chtěli pomýšlet na obhajobu, něco navíc tomu ještě chybělo," řekl k turnaji smečař Jiří Doubrava.

Trojice tak obsadila konečné 5.-6. místo. Výrazně hůře se vedlo druhé benešovské trojici Richarda Makary, Františka Kalase a Milana Černoty, která v sobotní kvalifikaci pohořela. "Milan Černota jako naše nová posila přijel ze Slovenska v pátek večer a tato sestava spolu hrála vůbec poprvé. Přesto jsem čekal, že se zkušení hráči na hřišti srovnají lépe. Ale při síle soupeřů na to moc prostor nebyl," zhodnotil vystoupení druhé sestavy trenér Stanislav Voltr.

V rámci turnaje proběhlo i vyhlášení výsledků ankety Nohejbalista roku 2017 ČR. V hlavní mužské kategorii se do anketní Top 10 znovu dokázal prosadit Jiří Doubrava. "Deváté místo je pro mne příjemným překvapením. Jsem rád, že se stále držím v elitní desítce," řekl k ocenění.