Poslední smeč, to není jen kus míčové symboliky, ale také nejstarší a nejprestižnější halový mezinárodní turnaj mužů, který již více než tři desítky let zakončuje nohejbalovou sezónu.

Hned čtyři zářezy na pažbě z tohoto turnaje, konaného v Praze, mají nohejbalisté benešovského Šacungu. Ačkoli o výhru usilovali mnoho let, první přišla až v roce 2000, kdy se pochlapila sestava Rezek, Perutka, Řehák. O devět let později nedali soupeřům šanci Doubrava, Ešner, Holub, Řehák a Šimánek. Třetí triumf zapsala formace Doubrava, Kadeřábek, Stejskal v roce 2015 a o rok později se jí podařila zlatá obhajoba!

Do letošního 32. ročníku turnaje tak trojice Šacungu vstoupí jako dvojnásobný obhájce a rozhodně nebude ve snadné roli. „Vašek Kadeřábek letos neměl tak dobrou sezónu, trápí ho kontaktní čočky a kyčle. Petr Stejskal už dva roky nehraje vůbec soutěž a jen doplňuje naší sestavu na významných akcích. Přesto je mezilidská chemie na hřišti této trojice dlouhodobě výborná a to stírá herní rozdíly. Uvidíme, jak se s tím kluci vypořádají. Jestli se nemýlím, zlatý hattrick se na Poslední smeči ještě nikomu nepodařil, to by byla bomba. Ale bral bych jakoukoli medaili, konkurence je zde vždy obrovská,“ uvedl trenér Stanislav Voltr.