Oslava k 70. výročí vzniku nejstaršího dosud působícího ligového klubu proběhla v benešovském hotelu Benica.

Hlavním programem slavnostního večera byla projekce a beseda s pamětníky na téma jednotlivých kapitol bohaté historie jednoho z nejslavnějších nohejbalových klubů.

"Mám radost, že na večer dorazilo přes šest desítek současných i bývalých členů. Zároveň mě ale mrzí, že z kapacitních důvodů jsme další museli odmítnout. Sešli se tu jak hráči, trenéři a funkcionáři současní, tak i z minulosti. A nejen hráči, ale i naši partneři, včetně starosty a místostarosty města. Myslím že večer se povedl," řekl předseda klubu Miloslav Ziegler.

Do večera vhodně zapadlo i vystoupení bývalého šerifa osady Šacung Václava Vávry nebo projekce filmového dokumentu z nohejbalového turnaje z roku 1944 a beseda s jeho vítězem, nohejbalovou pralegendou Karlem Kulhánkem. V rámci večera proběhlo i ocenění za dlouhodobý přínos klubu a zařazení prvních členů do klubové Síně slávy. Do té byla in memoriam uvedena dvojice vynikajících hráčů z dob prvních organizovaných soutěží - Josef Nový a Jaroslav Šleichert. A také dvojice bývalých československých reprezentantů a mistrů republiky - Jiří Soukal a Ivan Černý.

Ocenění za dlouhodobý přínos klubu obdrželi za partnery Petr Hostek, Jaroslav Hlavička a Roman Tichovský (město Benešov), Ladislav Dráb a Petr Horák (ČNES), Jan Sládek (Sládek Group), František Havlíček (PDS Benešov), Antonín Stibůrek (VHS Benešov), Miroslav Jelínek (Strojmetal Aluminium), Jan Matys (Somaty), Tomáš Hrdlička (OMV).

Za klubové srdcaře a podporovatele Václav Vávra, Zdeněk Maršálek, Václav Žák a Ladislav Švejnoha. Z hráčů a trenérů pak nejúspěšnější trenér klubové historie Jan Buddeus, nejúspěšnější hráč klubu v tuzemských soutěžích Jiří Doubrava, nejúspěšnější hráč klubu v mezinárodních soutěžích Richard Makara a jako komplexní osobnost klubu František Kalas.

"Šacung je zavedená značka. Je dobře, že naše omladina se měla možnost přímo seznámit s dějinami našeho klubu a těmi, kteří je vytvářeli. Vždy je důležité znát, čeho jste součástí a k čemu máte zodpovědnost. Máme se za čím ohlédnout, máme se na co dál těšit. Večer nás vyšel na třicet tisíc, ale určitě to nejsou vyhozené peníze," doplnil Ziegler.

Foto - viz sekce Fotogalerie