Mladí Oranjes startovali na mistrovství ČR starších žáků.

Ve východočeském Rychnovku se v sobotu představilo celkem 34 dvojic. Šacung stavěl dvě dvojice. První utvořili Tesařík a Weiman, druhou D. Brejla a Starosta. Béčko ve své základní skupině podlehlo 0:2 Zbečníku A i Peklu nad Zdobnicí B a porazilo 2:1 Český Brod D. Áčko podlehlo 0:2 Janovicím nad Úhlavou i Startu Praha a vyhrálo 2:1 nad Karlovými Vary B. Obě sestavy se tak do play-off turnaje neprobojovaly.

„Kluci z áčka měli smůlu na hodně těžkou skupinu. Janovice byly největším favoritem a celý turnaj vyhrály. Kluci s nimi neměli nárok. S Karlovými Vary to poctivě odmakali a vyhráli. Rozhodoval tak poslední zápas se Startem. Byl to přímý souboj o postup do play-off. Kluci nehráli špatně, ale oba sety těsně po boji prohráli. Je opravdu smůla, že chytili tak těžkou skupinu, protože z jiné by v pohodě postoupili. To je ale úděl na turnajových akcích. Béčko trošku tápalo, porazilo menší kluky z Brodu, ale druhý zápas nezvládli. Měli velké výkyvy, vedli třeba 9:5 a ještě set vykopali,“ řekl trenér Kamil Kanda.

Také v neděli Šacung postavil dvě sestavy. První složili T. Jirovský, Weiman a Tesařík, béčko pak D. Brejla, Starosta a Mrha. Celkem se na šampionátu prezentovalo 23 trojic. Ve tříčlenné skupině se béčku nevedlo a prohrálo 0:2 s Holicemi A a 1:2 s Frýdkem-Místkem. V šestnáctifinále pak podlehlo 1:2 Karlovým Varům B. Lépe se vedlo áčku, které prohrálo 1:2 s Radomyšlí, ale zdolalo 2:0 Čelákovice. V šestnáctifinále mělo volný los a v osmifinále podlehlo 0:2 Zbečníku A.

„V neděli nás posílili oba Tomášové. Jirovský přijel i po horečce. Kluci měli trošku problémy blokovat, je vidět, že ho moc netrénují. Áčko chytilo opět docela těžkou skupinu. Kluci hráli první zápas s Čelákovicemi a podařilo se jim zvítězit. Další soupeř byla Radomyšl, které nakonec v turnaji skončila bronzová. S nimi jsme hráli o první místo ve skupině, které zajišťovalo přímý postup do osmifinále. Opět to byl velký boj a kluci padli 8:10 ve třetím setu. Šli tak ze druhého místa a nakonec jsme měli štěstí díky volnému losu v šestnáctifinále. V osmifinále narazili na Zbečník A. Opět kluci nehráli špatně, ale v polovině setu přišly zbytečné chyby a rázem z vedení 5:4 bylo 5:8. Zbečník nakonec skončil čtvrtý. Takže jsme sehráli dva vyrovnané zápasy s oběma semifinalisty. Druhá naše trojka oba své zápasy prohrála. Ale ne hladce, ale po boji. V prvním kole play-off kluci šli na Karlovy Vary B, vyhráli první set a ve třetím vedli 8:6. Najednou udělali zbytečné útočné chyby a zkazili dva míče zadarmo do autu. Pak prohráli 9:10. Obě naše sestavy to obrečely. Když mám zhodnotit celý šampionát z našeho pohledu, tak kluci nehráli špatně. Řekl bych, že zlepšili příjem i nahrávku, po celý turnaj jsme byli vepředu. Když se nepovedl příjem, nahrávač to opravil. Nikdo neměl žádné manýry, kluci plnili pokyny. Ale je vidět, že klukům chybí větší organizace ve hře. Kde mají stát, kam se vracet… Na tom se ještě musí pracovat,“ okomentoval šampionát trenér Kanda.