Bez úspěchu se z mistrovství ČR dvojic a trojic v Pekle nad Zdobnicí vrátili dorostenci.

Sobotního klání dvojic se zúčastnilo 31 sestav, barvy Šacungu reprezentovali Vítek Hrkal, Michal Tuška a Jakub Janda.

"Kluci jeli na republiku poprvé jako dorostenci, Kuba Janda je navíc ještě věkem žák. Přesto jsem čekal, že právě ve dvojkách se nějaké překvapení urodí a kluci postoupí do play-off. Hned na začátek ale chytili těžké soupeře se zkušenostmi z dorostenecké i mužské ligy. S Čelákovicemi to bylo nad jejich možnosti. S Radomyšlí byl první set katastrofální, až ve druhém se trochu zvedli. Pak ale zahráli poměrně dobře s Přerovem, kde mohli i pomýšlet na výhru.  Ale bohužel vždy vyrobili nějaké zbytečné chyby, prohráli 1:2 a postup do play-off byl fuč. Základ hráli Míša s Vítkem, Kuba dostřídával. Celkově to byl z naší strany neuspořádaný výkon, plný přílišného respektu, jen sem tam byly k vidění pozitivní záblesky. Co mi vadí, jsou výmluvy na balon, na počasí a tak," zhodnotil turnaj dvojic trenér Jakub Fürbacher.

V neděli se v Pekle prezentovalo 21 trojic, Oranjes nastoupili ve shodném složení jako o den dříve.

"V neděli už naše hra vypadalo o něco lépe. Ne zpočátku, kde v prvním zápase s Českým Brodem to byla v prvním setu katastrofa. Pak se to ale zlepšilo. Také zápas Řeporyjema byl špatný, kluci naprosto vyhořeli na příjmu podání, a to nebylo nijak silné. Díky tomu jsme se vůbec nedostali do hry. Pro zápas s domácí trojicí jsme proházeli posty a nejlépe to vypadalo, když Vítek Hrkal blokoval, Kuba Janda nahrával a Míša Tuška s Vítkem útočili na dva. Hned v prvním setu jsme měli několik setbolů, ale nevyužili je. Ve druhém se dotahovalo a když už to vypadalo na vyrovnání, opět přišly chyby. Proti Vsetínu to měli kluci hodně těžké, ale bojovali. Ve skupině jsme tak skončili na posledním místě. Celkově šampionát byl příjemný, z našeho pohledu to beru jako cennou zkušenost a za rok snad budeme herně lépe připraveni," doplnil Fürbacher.