Třetí místa v základních skupinách obsadily obě trojice Oranjes na pražské Poslední smeči.

Na dvoudenním mezinárodním turnaji mužů, který tradičně zakončuje nohejbalovou sezónu, se představily i dvě sestavy Šacungu. V sobotním bloku základních skupin se dopoledne poprala se soupeři B trojice, tvořená Matejem Prachárem, Adamem Fürbacherem, Jakubem Fürbacherem, Janem Šperlíkem a Stanislavem Voltrem ml.

"Měli jsme v sestavě celkem pět mladých hráčů, pro které to byla prověrka v začínající zimní přípravě. V prvním zápase s Karlovými Vary A jsme v prvním setu velmi nezkušeně zahodili tři mečboly, což byla škoda. Druhý set už jsme jen dotahovali, ale výkon špatný nebyl. Horší to bylo proti Vsetínu, tam jsme se nedostali do bodů, rychlí vsetínští polaři neměli problém. Když se došlo na delší výměny, více jsme chybovali. Poslední zápas se slovenskou Trnavou už jsme hráli jen o čest. Tady jsme měli navrch ve všech aspektech a byli lepší oba sety. Ve skupině jsme tak obsadili třetí místo," uvedl trenér David Havlík.

Odpoledne se v sobotu představila i A trojice, složená z velezkušených čtyřicátníků Doubravy, Kalase a Stejskala.

"Hned první zápas s Ružomberokem byl pro nás klíčový. Jenže nám souhra vázla, selhávali jsme zejména na útoku, vůbec jsme nedokázali bodovat. Naopak soupeř s tím problémy neměl, nechyboval a zaslouženě vyhrál. Fungovat nám to začalo až ve druhém zápase s Karlovými Vary B. Vyhráli jsme první set a ve druhém vedli 9:8, jenže pak jsme neproměnili a byla z toho jen remíza. To bylo rozhodující, protože v posledním zápase skupiny na nás čekaly obhajující Modřice. Měli jsme ještě teoretickou šanci postoupit, ale soupeř si zkušeně první set pohlídal a druhý už pro nikoho nic neřešil. Modřice tak zvolnily, povolily v koncentraci a druhý set jsme získali. Z nepostupu do čtvrtfinále jsme ani nebyli zklamaní. Já už nehraju tři roky, Jirka Doubrava si letos v lize kopnul jen dva zápasy a Fanda Kalas také spíše řešil zranění. Odehráli jsme tři dobré a tři špatné sety, asi to odpovídá možnostem," řekl nahrávač sestavy Petr Stejskal.