Porážku 2:6 zapsalo A družstvo Šacungu v prvním odvetném kole extraligy mužů, když nestačilo na vicemistra z pražských Čakovic.

TJ Avia Čakovice - SK Šacung Benešov 1947: 6:2

Na hřišti s velkými výběhy se benešovskému celku obecně nedaří a nejinak tomu bylo i nyní. V první části utkání se zdálo, že by ale Šacung s prázdnou nemusel odjíždět. V deblu sice Chejn se Sehrigem s J. Kalousem a J. Chadimem padli, ale vyrovnání přišlo po výhře Doubravy s Kalasem nad Kučerou a T. Chadimem. Smírně dopadlo i první kolo trojic, kde domácí Kučera, J. Chadim a J. Kalous lehce skolili Nepodala, Kalase, Voltra a střídajícího Chejna a poté Souček, Z. Kalous a Fík nestačili na Doubravu, Sehriga a Knytla. Do dvoubodového trháku šli domácí po výhře Součka a Pachmana ve třetím deblu, poraženými byli Nepodal s Trucem. V singlu hostující Sehrig oba sety nad J. Kalousem vedl, ale selhal v koncovkách. Za stavu 4:2 už se domácím dýchalo lépe a projevilo se to v odvetných trojicích. V souboji neporažených trojic z prvního kola se Kučerova formace ve dvou setech vypořádala s Doubravovou a v posledním zápase dne Součkova trojka (se střídajícím Pachmanem) porazila v jediném třísetovém souboji Nepodalovo trio (s Trucem a alternujícím Kalasem).

„Věděli jsme, že Čakovice jdou herně nahoru a že to bude pro nás těžké. Přesto jsme si věřili, že bychom zejména přes trojky mohli překvapit, jako v prvním letošním vzájemném utkání. Náš osud se začal naplňovat po porážce ve vložence a v singlu, který jsme ale měli výborně rozehraný. Odvety trojek už byly špatné, navíc Fanda Kalas měl zdravotní potíže. Celkově náš výkon nebyl špatný, ale soupeř prokázal velkou bojovnost a zaslouženě vyhrál,“ zhodnotil duel trenér Stanislav Voltr st.

Tabulka soutěže