Dvě výhry přivezli o prvním květnovém víkendu borci Šacungu. Nečekanou výhru 6:2 prvního družstva mužů v sobotním 6. kole extraligy jistila i kanárová nedělní výhra dorostenců.

SK Liapor Witte Karlovy Vary - SK Šacung Benešov 1947: 2:6

Šacung v Karlových Varech sehrává vyrovnané mače a takový byl předpoklad i pro zatím poslední měření sil obou extraligových týmů. Domácí navíc postrádali Vankeho, hostům chyběl Flaks. Hostům vyšly oba debly – nejprve Bíbr a J. Medek nestačili na Chejna se Sehrigem, poté M. Medek s Putíkem podlehli o jediný míč třetího setu Kalasovi s Doubravou. Poslední možný míč rozhodl i další zápas, a to trojic J. Medka, M. Medka a V. Kubína proti Nepodalovi, Kalasovi, Voltrovi a střídajícímu Chejnovi. Ve druhé trojce Svoboda, Putík, Hron a alternující V. Kubín celkem lehce podlehli Doubravovi se Sehrigem a Knytlem. Na 4:1 pro hosty navyšoval třetí debl Nepodala s Trucem, který zdolal Musila s M. Medkem a alternujícím Svobodou. Domácí se snažili nástup hostů zabrzdit, na chvilku se to podařilo singlovou výhrou Hrona nad Doubravou. Obě odvety trojic však potěšily hosty. Nejprve Medkova sestava padla ve třetí sadě s Doubravovou formací, poté Musilovo trio prohrálo v koncovkách s Nepodalovou sestavou.

"Určitě jsme nečekali, že si z Varů odvezeme oba body. Na výkonu domácích byla znát Vankeho absence. Potěšil mě znovu výkon naší první mladé dvojice, za stavu 2:0 jsme vycítili šanci na vítězství. Byť dnes hra trojic nebyla ještě ideální, dokázali jsme z nich vytěžit tři výhry a to rozhodlo. Z hráčů bych chtěl vyzdvihnout výkon Chejna, odehrál výborně obě disciplíny," zhodnotil utkání trenér Stanislav Voltr st.

Tabulka soutěže