Těsnou porážku 4:6 utrpěl Šacung ve 4. kole extraligy mužů v derby s Čelákovicemi.

Druhou těsnou porážku na půdě dalšího z letošních favoritů, loni bronzových Čelákovic, museli zkousnout benešovští nohejbalisté ve 4. kole extraligy mužů.

TJ Spartak Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 6:4

Bodově uspět na půdě Čelákovic se v loňském roce nepodařilo (až na kontumaci) nepodařilo žádnému ze soupeřů. Šacung zde v minulé sezóně po bodu sahal (porážka 4:6) a letošní derby duel byl ze stejného těsta.

Hned první dvojkový zápas napověděl, že to bude velmi vyrovnané utkání. Chen se Sehrigem podlehli ve třetím setu až posledním možným míčem Kilíkovi s Kolenským. Doubrava s Kalasem ve druhém deblu proti J. Kaděrovi s Ftačníkem uspěli a srovnali stav. Trojky ale hostům nevyšly, když ve třetím setu padli Nepodal, Kalas, Voltr a střídající Chejn proti Kilíkovi, Kolenskému a Holasovi a do herní pohody se nedostali Doubrava, Sehrig, Knytl a alternující Flaks, nad jejich síly byli Spilka, Flekač a Šafr. Snížení obstaral třetí debl Nepodala s Flaksem, který Spilku s Holasem udolal posledním možným balonem. V singlu ale Sehrig na Kolenského neměl nárok. Za stavu 4:2 pro domácí se šlo do odvet. Ve trojkách znovu pohořelo Doubravovo trio, tentokrát proti Kilíkově sestavě. Nepodalova formace na druhý pokus už dílčí výhru slavila, skolila Spilkovo trio. Když poté Doubrava s Kalasem vyhráli i svůj druhý debl proti Kilíkovi s Kolenským, hosté  byli ve hře o bod. Na ten měli nabito v posledním zápase dne Chejn se Sehrigem, ale slibně rozehraný zápas s J. Kaděrou, Ftačníkem a střídajícím Flekačem ztratili. Po dlouhé bitvě tak Šacung odjížděl s prázdnou.

„Už loni jsme v improvizované sestavě soupeře dlouho trápili. Tušili jsme, že i teď můžeme překvapit. Dvojky nám poslední dobou vychází a nechybělo moc, abychom všechny vyhráli. Ve trojkách tentokrát selhala Doubravova sestava, zůstala bez bodu. Škoda jen poslední dvojky, oba mladí hráči hráli dobře a po prvním vyhraném setu vedli dlouho i ve druhém. Pak však přišly nevynucené chyby a soupeř po střídání nabídku využil,“ zhodnotil utkání trenér Stanislav Voltr st.

Reparát může Šacung složit hned v dalším kole, kde se doma (sobota 28.4. od 14 hodin, městský areál u hotelu Benica) střetne v dalším z krajských derby s Českým Brodem.