Čtvrtfinálové umístění (5.-8. místo) přivezli benešovští nohejbalisté z mezinárodního turnaje Memoriál Pavla Holíka, konaného v Přerově.

Na prvním z letošních mezinárodních turnajových klání mužské kategorie mezi dvacítkou trojic ze dvou nejvyšších českých a slovenských soutěží reprezentovala barvy Šacungu formace Doubravy, Kalase a Knytla. Ta v základní skupině skončila na druhé příčce, zajišťující postup do play-off turnaje.

„Ve skupině jsme nezačali ideálně. Nejprve jsme uhráli lepší remízu s Holicemi, poté narazili na pozdějšího vítěze skupiny, první sestavu Vsetína. Měli jsme velké herní výkyvy. V prvním setu jsme vedli 4:1 a najednou 4:7 prohrávali, ve druhém setu v koncovce vedli 9:8 a set ztratili. Naštěstí další zápasy s papírově slabšími sestavami Modřice C a Přerovem jsme si už pohlídali a to na postup stačilo,“ okomentoval první část turnaje smečař Jiří Doubrava.

Doubravovo trio zvládlo i osmifinále, kde v krajském derby poměrně hladce skolilo sestavu Českého Brodu. Konečnou stanicí se pro benešovský celek stalo čtvrtfinále, kde i přes solidní výkon nestačil na v posledních třech letech trojkové disciplíně vládnoucí a turnajové vítězství obhajující první sestavu Modřic.

„Díky tomu, že jsme skupinu nevyhráli, jsme už ve čtvrtfinále narazili na obhájce. Byl to vyrovnaný zápas, bohužel jsme se znovu nevyvarovali vlastních chyb. Zejména nás trápila nahrávka, a to i z dobře chycených balonů. První set byl do šestek vyrovnaný, pak nás soupeř odskočil. Ve druhém vedeme 7:5 a náhle je to 9:7 pro Modřice. To se nesmí stávat. Čtvrtfinálové umístění neberu jako úspěch,“ doplnil Doubrava.