Po zvládnutém play-out mužské extraligy musí Šacung podstoupit k jistotě udržení mezi elitou ještě jednu zkoušku. Mezisoutěžní baráž startuje v sobotu 7.10. v Benešově.

První část náročné mise o udržení mezi tuzemskou elitou mohou benešovští nohejbalisté úspěšně odškrtnout. V sérii, hrané na dvě vítězná utkání, výsledky 5:0 a 5:3 rozhodli o přímém sestupu svého extraligového soka z Českých Budějovic do druhé nejvyšší soutěže. Do pohody však mají ještě daleko. Na Šacung totiž ještě čeká druhá série, a to na dvě vítězná utkání s poraženým finalistou play-off 1. ligy. Vítězný finalista play-off ze Žatce postupuje přímo. Soupeřem benešovského týmu v mezisoutěžní baráži bude celek Start Praha. Tedy tým, kde nyní působí tři hráči, v minulých sezónách oblékající oranžové barvy Šacungu.

„Určitě pro ně bude série velkou motivací. Jak Mirek Sachl, tak Tomáš Kupský se budou chtít vytáhnout. A Vilda Ungermann, to je bezesporu hrající legenda. Do série jdeme znovu s pokorou, ale i zdravým sebevědomím. Narazí na sebe soupeři, kteří se možná ani historicky nepotkali a to je vždy pro favorita ošidná záležitost. Máme ale zkušený tým, který navíc už šest extraligových utkání v řadě nepoznal porážku. Pokud se nikdo nezraní, hráčům znovu věřím, že právě zkušenostmi dokáží převážit průběh utkání na naší stranu,“ uvedl trenér Stanislav Voltr.

První utkání série se odehraje v sobotu 7.10. od 14:00 v Benešově (areál u hotelu Benica).

„Srdečně zveme všechny fandy špičkového nohejbalu a zejména ty, kterým není lhostejné, aby Benešovsko zůstalo bez nejvyšší soutěže. Naši věrní fandové už také znají, že když dorazí na zápas v oranžovém, dočkají se speciální odměny. Všichni věříme, že stejně jako loni hráči máknou a ukáží, jaký je mezi extraligou a první ligou výkonnostní rozdíl,“ má jasno Kamil Kanda, vedoucí družstva.