Po domácí výhře 5:0 Šacung uspěl i v odvetě v Českých Budějovicích a výhrou 5:3 zachoval naději na udržení nejvyšší soutěže. Jihočeši soutěž opouští.

TJ Dynamo Propagační podnik České Budějovice - SK Šacung ČNES Benešov 1947: 3:5

Na jihočeskou půdu odjel benešovský celek v dobrém rozmaru, plynoucím ze dvou předchozích vysokých výher v posledním kole základní části a prvním utkání série play-out. Doma nechal Chejna i Knytla. Jihočeši ale už v minulém měření sil prokázali, že dokáží vzdorovat, proto se tentokrát jasná výhra očekávat nedala. Oba týmy zasáhly do složení svých sestav, Jihočeši v deblech, Šacung u trojek. Lépe vstoupili do utkání hosté, když Matějka, Musil a střídající Vondrášek neměli na Makaru s Chytrou a stejně tak se vedlo Višvaderovi s Rynešem proti Doubravovi s Kalasem. Domácí udeřili svou první trojkou, kde Matějka, Tůma a Ryneš také pohodově skolili Makaru, Kalase a Chytru. Dvoubodový rozdíl ve skóre znovu vrátila sestava Doubravy, Flakse a Kadeřábka, která Musilovi, Višvaderovi a Vondráškovi povolila jen osm balonů. Když v zápase singlistů obrátil Chytra průběh prvního setu, zdálo se, že domácí už nenajdou síly ke zvratu. Jenže ti vyhráli pět setů v řadě a dostali se psychicky nahoru. Nejprve Višvader posledním možným míčem skolil Chytru, poté Matějkova trojice přehrála Doubravovu formaci a Musilovo trio urvalo první set proti Makarově sestavě. Hosté ale úder vrátili. Průběh obou dalších setů druhé odvetné trojice už kontrolovali a za stavu 3:4 se Matějka s Musilema střídajícím Vondráškem nedokázali popasovat s Doubravou a Kalasem. Budějovice tak sestupují, na Šacung čeká baráž s poraženým finalistou play-off 1. ligy.

"Do Budějovic jsme odjeli s cílem sérii zavřít. Začátek tomu napovídal, ale tušili jsme, že domácí nám to nedají tak snadno. Což se potvrdilo a po vyrovnání na 3:3 to pro nás bylo dost složité. Hlavně Matějkova trojka hrála výborně a donutila naše sestavy k chybám. Mohli jsme se naštěstí znovu opřít o výborné dvojky, které nezaváhaly ani v jednom setu a o obě trojky, které přehrály druhou domácí sestavu," okomentoval utkání trenér Stanislav Voltr a zhodnotil i celou sérii: "Tím, že nám výborně hrály obě dvojky, které v celé sérii ztratily jediný set, se nám za stavu 2:0 hrálo dobře. Výborně se zapracoval Libor Chytra, který vnesl do sestav klid a velmi dobře se ukázal i v singlu. Celkově všichni hráči bojovali a dobře plnili všechny pokyny. Skutečně se také potvrdil můj předpoklad, že v tak důležitých zápasech rozhoduje zkušenost. Velké plus je, že se nám zatím vyhýbají větší zdravotní potíže. Náš soupeř má mladý ale dobrý tým, ve kterém čněl pro mě nečekaně nejen výškově Ondra Matějka. Je škoda, že se sestupuje přímo."