Výborný výkon podali benešovští mladíci L. Ziegler, L. Krunert a Šperlík, kteří vyválčili stříbro na mistrovství republiky dvojic starších žáků v Čelákovicích.

Trojice Lukáš Ziegler, Lukáš Krunert a Jan Šperlík reprezentovala barvy Šacungu na mistrovství republiky dvojic a trojic starších žáků, které se konalo v Čelákovicích.

V sobotu to Šacungu cinklo, když zmíněná sestava mezi 26 dvojicemi vybojovalo stříbrnou medaili. Vyhrála svou základní skupinu bez porážky a v osmifinále zdolala 2:0 druhou formaci Pekla. Ve čtvrtfinále narazila na áčko Žďáru nad Sázavou a po vítězství 2:1 disponovala dvojicí pokusů na medaili. Proměnila hned ten první, když v semifinále přetlačila 2:1 první sestavu Vsetína. Ve finále s Holicemi prohrála první set o míč, ve druhém už neměla nárok.

"Chyběl nám z dřívějších šampionátů medailemi ověnčený Míša Krunert, proto bylo otázkou, jak se klukům povede. Protože všichni tři hrají žákovskou kategorii posledním rokem, chtěli se důstojně rozloučit, což se jim podařilo. Celý den kluci měli pomalejší rozjezdy, ale ve druhé polovině zápasů už dominovali. Naší výhodou bylo i to, že bylo možné střídat a reagovat tak na vývoj. Což nám vlastně fungovalo až do finále. Čtvrfinále a semifinále byly stejné - vždy nám utekla první polovina zápasu a ve druhé už se to podařilo otočit. Třetí set už byl v naší režii. Nevyšlo až finále. Soupeř měl dva vyrovnané a houževnaté hráče. První set jsme za devítek zachytili útok soupeře, ale špatně jej rozehráli. Porážka o balon kluky zlomila, ve druhém setu už nechytili herní rytmus a jasně prohráli. Stříbro je ale paráda," okomentoval úspěch trenér Miloslav Ziegler.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Sokol Holice (Veselý, Vojtíšek, Vohradník)
2. SK Šacung Benešov 1947 (Šperlík, L. Krunert,  L. Ziegler)
3. TJ Sokol Horažďovice (Hokr, Vachulka, Věženský)
4. NK Climax Vsetín A (Daněk, Dvořák)

Nedělní trojice už pro Šacung nedopadly tak dobře. Shodná sestava z dvojic prohrála hned svůj první zápas v základní skupině s domácí formací a i když další dva zápasy vyhrála, díky dalším výsledkům vypadla na horší vzájemnou bilanci.

"Kluci hned ráno nastoupili proti domácí trojici a ta zahrála výborně. Situace ve skupině se i po naší výhře s Modřicemi vyvinula tak, že v posledním zápase s Hlavencem jsme potřebovali vyhrát dva nula. Protože se blížil déšť, foukal silný vítr a kluci se s tím nevypořádali. Prohráli i trošku nervózně první set, čímž bylo jasné, že postup je fuč. Po přerušení zápasu sice dva další sety skončily s přehledem pro nás, ale to už nic na situaci nezměnilo," doplnil Ziegler.