Kanárový debakl 0:6 si Šacung přivezl z půdy vicemistra z Čakovic v 8. kole extraligy mužů.

TJ Avia Čakovice - SK Šacung ČNES Benešov 1947: 6:0

Bez velkých ambicí přijel Šacung na půdu loňského vicemistra. V sestavě chyběli Doubrava, Kalas i Řehák. Přesto se čekalo, že citelně oslabený celek alespoň zabojuje a soupeře donutí k většímu nasazení. Žádný vyhraný zápas ani set a průměrné skóre 5:10 na set nasvědčuje, že utkání bylo hrou kočky s myší. Hodně naznačily oba první debly. Že hostující Sekera s Flaksem na J. Kalouse s Kučerou nebudou mít nárok se čekalo, ale od Makary a Kadeřábka se proti Pachmanovi s J. Chadimem čekal větší odpor. V obou trojkách hosté vzdorovali jen první set. Kučera, Pachman a J. Chadim nejdříve přehráli Hanuše, Flakse a Knytla, poté Macurek, J. Kalous a T. Chadim zdolali Makaru, Kadeřábka a Voltra. V nepárové dvojici Macurek a T. Chadim hostující Knytla s Hanušem deklasovali a závěr kanárového utkání obstarala jasná výhra Kučery nad Sekerou.

"Výsledek je samozřejmě bídný. I přes improvizované složení jsem alespoň od zkušenější poloviny sestavy čekal nějaký větší vzdor. U některých hráčů mi ale chyběla bojovnost a navíc stejně jako v minulém utkání nás provázela obrovská kazivost. To nás strašně sráží do kolen," okomentoval souboj trenér Stanislav Voltr st.