Mládež Šacungu se v listopadu zúčastnila dvou republikových žákovských šampionátů a turnaje Poháru ČNS dorostenců.

První soutěží s účastí mladých benešovských bojovníků bylo Mistrovství ČR dvojic starších žáků. Konalo se v Nymburce. Oranžové barvy zde reprezentovaly dvě formace - áčko se Šperlíkem a M. Krunertem a béčko s L. Krunertem, A. Fürbacherem a L. Zieglerem. Áčko svou skupinu vyhrálo a šlo tak přímým postupem do osmifinále. Tam v těsném souboji přetlačilo Chabařovice a postoupilo mezi nejlepší osmičku. V zápase o semifinálovou účast ale herně selhalo a hladce podlehlo pozdějšímu finalistovi ze Zbečníka. Zbečník stál u konce i druhé sestavy Šacungu, která v šestnáctifinále porazila béško Žďáru nad Sázavou a v osmifinále statečně tři sety vzdorovala právě dvojici Zbečníka.

"Naše áčko doplatilo na to, že mělo velmi slabou skupinu a pořádně se nerozehrálo. To klukům uškodilo v dalším průběhu. Béčko mělo těžší skupinu, postoupilo a šlo do předkola. Kluci hráli dobře, líbili se mi, jak řešili situace na síti. Jen jim občas vázla příprava útoku. Celkově jsem byl s jejich hrou spokojen. Pokud by bývali vyhráli osmifinálový zápas, šly obě naše sestavy na sebe. Ale Zbečník nás dnes vyškolil z produktivity," ohodnotil výkony svých svěřenců trenér Martin Paták.

Druhou žákovskou akcí bylo Mistrovství ČR trojic starších žáků, konané v Karlových Varech. Šacung zde měl ve hře jednu sestavu s A. Fürbacherem, L. Zieglerem, L. Krunertem a M. Krunertem. Ta ve čtyřčlenné základní skupině skončila až třetí, proto musela do osmifinále. Zde ale otočila průběh nepříznivě se vyvíjejícího zápasu se Žďárem nad Sázavou (odvracela 4 mečboly) a postoupila do čtvrtfinále. Tam sice vyhrála první set, ale dva další se staly kořistí trojice z Modřic. Šacung tak i na druhém domácím šampionátu obsadil konečné 5.-8. místo.

"Dlouho nám trvalo, než se podařilo nalézt účinné herní schéma. Do té doby jsme míchali sestavou, navíc kluci nehráli moc disciplinovaně a poměrně dost chybovali. Ve skupině skončili až na třetím místě. Nestabilní výkon pokračoval i v osmifinále se Žďárem. Tam ale nakonec rozhodlo to, že kluci konečně začali hrát velmi disciplinovaně. V souboji o semifinále s Modřicemi byl soupeř lepší v poli a kluckům se nedařilo na síti prosadit. Celkově umístění není špatné, ale mrzí mě, že jsme udělali tolik nevynucených, někdy až nepochopitelných chyb. Možná to byla daň nervozitě," okomentoval šampionát trenér Paták.

Benešovští mladíci se neztratili ani na pokračování dorosteneckého seriálu Poháru Českého nohejbalového svazu. V Týně nad Vltavou se na turnaji dvojic představili hned se čtveřicí sestav, hned tři ale padly v první části turnaje. Do druhé části se probojovala jen dvojice Š. a M. Krunertových, která v osmifinále přehrála Zbečník a ve čtvrtfinále druhou sestavu Zvěrkovic. Díky tomu měla dva pokusy na medaili, ale ani jeden jí nevyšel. V semifinále jí nad síly byly České Budějovice a v souboji o bronz pak po třísetovém mači i Prostějov.

"Ze všech našich sestav uspěla jediná, což je mínus. Na vině bylo hlavně to, že skoro všem naším dvojicím trvalo dlouho, než se dostaly na provozní teplotu. Hořel příjem a mezihra, to byly velké slabiny. Také jsme měli potíže s využitím předností hry na leváka s pravákem. Naštěstí vše zachránila druhá naše sestava, která hrála velmi dobře v obraně a efektivně si počínala i v útoku. Míša Krunert byl nejmladším účastníkem a vedl si velmi dobře. Medaile jim nevyšla o chloupek, v semifinále byl soupeř opravdu lepší a v zápase o třetí místo ž se projevila únava a frustrace ze semifinálové porážky," vysvětloval trenér Paták.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Dynamo nadace ČEZ České Budějovice A (Žikeš, Višvader)
2. NK Zvěrkovice A (Tůma, Hrdlička)
3. TJ Sokol I Prostějov (Ftačník, Matkulčík, Příhoda)
4. SK Šacung ČNES Benešov B (Krunert Š., Krunert M.)