V Praze proběhlo vyhlášení ankety Nohejbalista roku 2016 ČR. Do desítky nejlepších se probojovali i Jiří Doubrava (muži), Štěpán Krunert (dorostenci) a Michal Krunert (žáci).

Králem uplynulého soutěžního ročníku se mezi muži stal karlovarský Jan Vanke, stříbro bral modřický Lukáš Rosenberk, bronz Ondřej Vít. V ženách byla nejúspěšnější Lenka Cibulková, mezi dorostenci Jiří Kalous, mezi žáky Zdeněk Kalous.

Mužskou první desítku uzavírá smečařská opora Šacungu Jiří Doubrava. "Beru to, že umístění reflektuje na výsledky celé sezóny. Tj. slušný začátek na jednorázových mistrovstvích republiky, kde se mi podařilo uhrát stříbro z trojek a bronz z dvojek. Myslel jsem, že nás to nakopne do ligové soutěže, což se zpočátku potvrzovalo, ale pak to začalo mít sestupný trend a vyvrcholilo to tím, že jsme nezvládli klíčové utkání a museli hrát o udržení. Kdybychom hráli play-off, asi bych v anketě byl o nějakou příčku výše. Vyšly mi i turnaje, z nichž nejvýše stojí vítězství na Poslední smeči a Šacung Cupu. Mistrovství světa mi uniklo o kousek. Jsem už zkušený hráč a anketu vnímám jako bonbónek pro hráče, který je v sezóně nejúspěšnější. Letos to byl Honza Vanke a já mu k anketnímu titulu gratuluji. Za sebe jsem rád, že se v desítce už nějakou dobu držím a je to vždy také nějaká motivace do další sezóny," řekl Doubrava.

Šacung bodoval i v mládežnických kategoriích, Štěpán Krunert obsadil 10. místo mezi dorostenci, Michal Krunert 7.-8. místo mezi žáky.

Podrobnosti k akci na stránkách NM.