Porážkou 1:6 ve Žďáru nad Sázavou zakončil Šacung základní část dorostenecké ligy.

PKS okna Žďár nad Sázavou - SK Šacung Benešov 1947: 6:1

K sousedovi z tabulky dorazili Oranjes pouze se čtveřicí hráčů a tím i s malou nadějí na bodový zisk. Jediný dílčí bod uhrála dvojka Hrkal, Tuška, ve druhé dvojce ale pomýšleli na úspěch i Fišera s Bubeníkem. Velmi vyrovnané byly i obě trojky, ve kterých Hrkal, Tuška, Bubeník, resp. Tuška, Bubeník, Fišera padli ve zkrácené sadě.

"Z utkání se ve čtvrtek omluvil Talpa a bohužel na sraz ráno nedorazil ani Brejla, proto jsme odjeli jen ve čtyřech. Ráno jsem si připadal jak pitomec. Někdy si nejsem jist, zda si hráči uvědomují, že hrají nejvyšší soutěž v republice. Takové věci se prostě stávat nesmí, a to jsme hráli proti soupeři, se kterým byla největší šance bodovat. Na utkání se čtyřmi hráči nešlo nic moc kombinovat. Z naší strany se mi líbil první set Míši Tušky s Vítkem Hrkalem proti silnější domácí dvojce a oba trojkové zápasy. I Hrkalův singl mohl jít do třetího setu, chyběl jeden balon. Naopak zklamáním byla odveta dvojky Jardy Fišery a Tomáše Bubeníka, kde po špatném výkonu prohráli s holkou. Takže jsme odjížděli bez bodu," řekl trenér Jan Alexander.