Vítězem 13. ročníku okresního kola Poháru ČNS základních škol v Benešově se stala trojice ZŠ Dukelská.

Po roční pauze, zaviněné protikoronavirovými opatřeními, se mladí nohejbalisté znovu utkali v pohárové soutěži škol o vítěze Benešovska. Organizátorem akce byl Okresní nohejbalový svaz, pořadatelem místní SK Šacung Benešov. Příjemným překvapením byla účast, sešlo se celkem 20 trojek z desítky škol (Dukelská Benešov, Jiráskova Benešov, Karlov Benešov, Vorlina Vlašim, Sázava, Vrchotovy Janovice, Votice, Bystřice, Neveklov, Týnec nad Sázavou). 14 sestav tvořili hráči z 8. a 9. tříd, 6 sestav pak z 6. a 7. tříd. Sestavy mladší kategorie hrály se starší kategorií společný turnaj, ale se zvýhodněním (vedení 3:0 v setu). 

Ze čtyř základních skupin si postup do play-off zajistilo 16 trojek. Na ně čekal souboj o čtvrtfinále, kam se podařilo postoupit sestavám Dukelská A a B, Karlov A, Votice A, Sázava, Jiráskova B, Vlašim B a Týnec nad Sázavou A. Tři čtvrtfinálové zápasy přinesly jednoznačné výhry, kde poražení uhráli za dva sety na vítěze jen pět míčů. Takové byly zápasy Votic A s s Karlovem A, Vlašim B se Sázavou a také derby áčka s béčkem Dukelské. Drama přinesl až poslední čtvrtfinálový mač, kde Jiráskova B potřebovala tři sety k pokoření Týnce A. Výrazně vyrovnanější než čtvrtfinále byly oba semifinálové souboje. V tom prvním Dukelská A udolala v koncovce třetí sady Votice A. Ve druhém pak Vlašim B pokořila trojku Jiráskova B. Souboj poražených semifinalistů o bronz přinesl výhru Votic A nad Jiráskova B. Ve finále pak domácí první sestava pokračovala ve vítězné jízdě turnajem bez ztráty setu a výsledkem 10:6 a 10:9 porazila Vlašim B.

"Velmi nás potěšil zatím rekordní počet sestav a také předvedená hra. V sestavách nastupovali jak nohejbalisté tak fotbalisté. Nechtěli jsme dělat dva turnaje, proto jsme obě kategorie sloučily do jedné, jen ta mladší měla výhodu na začátku setů. Gratuluji vítězné sestavě a také výborným mladíkům na dalších dvou příčkách, kteří by asi ani nepotřebovali bonus pro mladší kategorii. Jsem také rád, že v řadě sestav startovali hráči a hráčky, kteří se účastní tréninkového procesu ve střediscích našeho tréninkového centra mládeže. Z těch umístěných to byli např. Matěj Tesařík a Jirka Prantl z vítězné trojky nebo celá trojka Jiráskovy B s Míšou Tuškou, Vítkem Hrkalem a Adamem Holickým. Hlavně mám ale radost z toho, že o nohejbal je mezi mladými zájem," řekl trenér a člen pořadatelského týmu turnaje Zdeněk Koflák.     

Konečné pořadí turnaje:

1. ZŠ Dukelská Benešov A (Kopecký, Tesařík, Prantl, Rosenvald)
2. ZŠ Vorlina Vlašim B (Budil, Filip, Dub)
3. ZŠ Votice A (Hájek, Kratochvíl, Tichý, Tábořík)
4. ZŠ Jiráskova Benešov B (Hrkal, Tuška, Holický)

Fotogalerie: