Důležité vítězství zapsali benešovští nohejbalisté v 5. kole nejvyšší soutěže, extraligy mužů. V druhém krajském derby zdolali doma šestý celek loňského pořadí a v tabulce soutěže drží příjemnou čtvrtou pozici.

SK Šacung Benešov 1947 – TJ Slavoj Český Brod: 6:3

První čtveřici utkání Šacung narazil na favorizované soupeře, se kterými mohl překvapit – a také překvapil. Příjemný přísun tří bodů však nyní musí potvrdit i se soupeři s podobnými ambicemi. Jedním z nich je středočeský rival z Českého Brodu.

Začátek střetnutí benešovskému celku vyšel parádně. Dvojka Kalase a Doubravy T. Cibulku s Janíkem zcela deklasovala (9 uhraných míčů), poté sice druhý debl Chejna se Sehrigem a střídajícím Trucem sehrál proti M. Kaděrovi a Vedralovi mizerně první set, ale další dva ovládl. Na 3:0 zvyšovala zvládnutým třetím setem proti Ešnerovi, T. Cibulkovi a Janíkovi první trojka v podání Nepodala, Kalase a Voltra. Tři sety skončily nejtěsnějším rozdílem 10:9 v souboji druhých trojic, dva z nich však pro hosty. Tak se zrodila porážka Doubravy, Sehriga a Knytla s M. Kaděrou, Vedralem a Sýkorou. Po nepárové části dvoubodový domácí náskok vydržel, když nejprve Nepodal s Flaksem pohodově vyhráli třetí debl nad Sýkorou, Čechem a alternujícím Matějkou a Truc naopak v singlu neměl na Vedrala nárok. Do útlumu se ovšem v odvetách dostaly obě domácí trojice. Nepodalova (se střídajícím Chejnem) ztratila třetí set s Kaděrovou a také Doubravova nehrála oslnivě, naštěstí však důležitý bod výhrou nad Matějkovou formací zajistit dokázala. V odvetném deblu pak Kalas s Doubravou další komplikace už nepřipustili a s M. Kaděrou a Vedralem se vypořádali.

"Do utkání jsme vstupovali jako mírný favorit. Musel jsem trochu brzdit přehnaný optimizmus z předchozích výsledků, upozorňoval jsem hráče, že to může být boj o každý míč až do konce. Po dvojkách jsme vedli 2:0 a otočil jsem trojky, abychom měli více možností pro singl. Před ním jsme vedli už 4:1, takže to bylo v klidu. Odvetné trojky už byly z naší strany slabší, ale Doubravova to ubojovala a přinesla uklidnění. Celkově v utkání byla místa, kde se nám nedařilo, ale všichni bojovali a výhra se podařila. Musím celkově pochválit bojovnou náladu v týmu, která má dopad na výsledky," zhodnotil duel trenér Stanislav Voltr st.

Tabulka soutěže