Domácí porážkou 4:6 skončila dlouhá série prvního družstva Šacungu, ve které neokusil porážku.

Když po deseti odehraných kolech zůstávali nohejbalisté benešovského Šacungu bez bodového zisku na poslední příčce loňské extraligové tabulky, nevypadalo to s nimi vůbec dobře. Jenže nečekaná remíza s Modřicemi odstartovala sérii osmi utkání bez porážky, která pokračovala i dvojicí zvládnutých duelů s mistrem a vicemistrem v ročníku letošním. A byly to právě Modřice, které tuto dlouhou sérii ve 3. kole nejvyšší mužské soutěže ukončily.

SK Šacung Benešov 1947 – MNK Silnice Group Modřice: 4:6

Za letního počasí a před slušnou návštěvou Šacung nastoupil proti jednomu z největších letošních favoritů. Ten sice přijel s novou posilou, reprezentačním smečařem Kopem, ale doma nechal marody, další reprezentanty Rosenberka a Müllera. Benešovští byli kompletní a do utkání vtrhli jako lavina. Po pohodové deblové výhře Doubravy s Kalasem nad Kopem a Hanusem se pochlapil i druhý debl Chejna se Sehrigem, který také ve dvou setech zdolal Pospíšila s Pelikánem a rázem to bylo 2:0. Jenže domácím nečekaně selhaly trojice. V první smolně posledním možným míčem padli Doubrava, Sehrig a Knytl s Kopem, Hanusem a Topinkou, ve druhé se nedařilo Nepodalovi s Kalasem, Voltrem i střídajícími Chejnem a Trucem vzdorovat náporu Pospíšila, Pelikána a T. Guldy. Nápor hostí ale zmrazili ve třetím deblu Topinku, Buriana a střídajícího T. Guldu deklasující Nepodal s Flaksem. V singlu Sehrig ale neměl na Kopa nárok a do odvet se šlo za stavu 3:3. Doubravova trojice (s alternujícím Flaksem) selhala, tentokrát proti Pospíšilově triu a poté i Nepodalovo trio nenašlo žádný recept na Kopovu formaci. Oboustranné selhání v klíčových chvílích provázelo i souboj Doubravy s Kalasem proti Pospíšilem s Pelikánem, ve třetím setu se radovali domácí a naděje žila. Jenže Chejn se Sehrigem a alternujícím Trucem už podruhé protivníka nezaskočili, Kopovi s Hanusem podlehli a hosté si tak odvezli z Benešova oba body.

„Chybělo málo a naše dlouhá série měla pokračování. I přes oslabení byli hosté favoritem. Výborně se nám podařilo odehrát dvojky, dnes bodovala i druhá a třetí. Paradoxně jsme nezvládli trojice, které nám zajišťovaly bodový přísun v předchozích utkáních. Soupeř má ve trojkách ale velkou útočnou sílu. Velmi špatné byly z naší strany zejména nahrávka a servis. Hráči makali, ale někteří neměli svůj den,“ zhodnotil utkání trenér Stanislav Voltr st.

Tabulka soutěže