Bronzovou medaili na mistrovství republiky jednotlivců mužů vybojoval v Nymburce Jiří Doubrava.

Na poslední letošní mužský šampionát vyslal do Nymburka Šacung hned trojici singlistů. Dva z nich ovšem neokusili pocit výhry a na postup ze základní skupiny tak mohli zapomenout.

"S Kolenským to bylo náročné, byl to favorit a vše mi vracel. Také Sýkora tuto disciplínu umí. Věřil jsem si, bohužel ve druhém setu jsem to za 9:8 zazdil a tím bylo o mém nepostupu do play-off rozhodnuto. Třetí zápas proti Nováčkovi - tam mi vůbec nesedl jeho zvláštní herní styl, všechno mi vracel a udělal mě i na fyzičku. Prohrál jsem 9:10 ve třetím setu," popsal výsledkovou bídu zkušený Libor Chytra. Do řeči nebylo ani jeho spoluhráči Stanislavu Voltrovi ml. "Singl jsem dlouho nehrál ani netrénoval a podle toho mé vystoupení vypadalo. Měl jsem problém překopnout síť," stručně zhodnotil turnaj.

Prapor benešovského celku držel jeho nejlepší singlista poslední dekády. Hlavními disciplínami dvoumetrového dlouhána Jiřího Doubravy jsou trojice a debly, ale v nejnáročnější nohejbalové disciplíně už také šestkrát dokázal proniknout do elitního kvarteta, kde dvakrát bral bronz. I letos prokázal dobrou formu i univerzálnost, po předloňském čtvrtém místě se nyní dočkal další medaile.

"Měl jsem docela příjemnou základní skupinu. Za soupeře jsem měl dva prvoligové hráče, Bočka ze Zruče a Sýse z Žatce. Jediným extraligovým soupeřem tak byl Macurek z Čakovic. Všechny tři jsem porazil 2:0 bez nějakých větších potíží. Hrál jsem ve vedlejší menší hale, kde se dobře orientovalo a odskok mi vyhovoval. V podstatě jsem je umlátil smečovaným servisem. V osmifinále jsem měl Smolu ze Zruče, který pravidelně umí svým stylem a chytrostí prohánět favority. Byl to útrpný zápas, první set jsem hrozně kazil a prohrál. Hrál na mě míče s nízkým odskokem a já nebyl schopen si to rozehrát nahoru. Ve druhém setu se to zlomilo a soupeř začal i kazit. Ve třetím setu už mi šel výborně servis a pohlídal jsem si to. Ve čtvrtfinále mě čekal úřadující mistr světa Ondra Vít ze Žatce. Máme velmi rozdílný herní styl a myslím, že ten můj mu moc nevyhovuje. Když mi jde servis, tak jeho halfvolejový příjem nemůže vždy uplatnit. V tomto zápase mu to občas párkrát přes nohy přelétlo a jak prohrál první set, připadal mi dost podrážděný a nechal se rozhodit nějakým sporným míčem. Přesto druhý set byl v mém podání tragédie. Vedl jsem 8:3 a prohrál 8:10. Třetí set jsem ale už náskok uhájil. V semifinále proti obhajujícímu vsetínskému Stupákovi mi došla šťáva. Zápasy už následovaly rychle po sobě a nebyl čas na odpočinek. Laco nejenže nekazil, ale byl i úspěšný na servisu. Tlačil mě dozadu a já z těch zadních pozic nedokázal zakončovat. Navíc zkušeně četl mojí hru. Druhý set vedl 7:4 a trošku to popustil. Já se chytil na pár balonech, otočil na 9:8 a za tohoto stavu jsem z dobrého příjmu dal aut. Za devítek už jsem se nedostal do dobré pozice. Do zápasu o bronz jsem šel hodně vyčerpaný. Petr Vít ze Žatce hrál podobně jako Stupák, většinu prvního setu byl nahoře. Mně se ale podařilo vyrovnat na devítkách. Za tohoto stavu si můj útok příjmul na pásku, netrefil balon a ten mu skočil na tělo. Set jsem vyhrál, ale moc jsem si to nezasloužil. Ve druhém setu to byl odchod, dostal jsem 2:10. Byl jsem úplně vyčerpán a říkal jsem si, že spíš než se tahat a vyčerpat, soustředil jsem se na rozhodující set. Ten mi vyšel, získal jsem tři mečboly, navíc soupeř dvakrát zkazil. Je to mé sedmé singlové semifinále. Bohužel ani jedno se mi nepodařilo vyhrát, takže vždy jsem hrál jen o bronz. Ale určitě si toho vážím, protože jsem spíše typický trojkový a dvojkový dlouhý hráč. V singlu hrají i specialisté této disciplíny, kteří jej pravidelně trénují. Já se této disciplíně tolik nevěnuji. Proto jsem rád, že jsem dnes porazil hráče, jakými jsou třeba bratři Vítové. Ale poslední roky se mi zdá, že se komplexní univerzálové dokáží v singlu prosazovat. Jako příklad uvedu Kučeru nebo Kalouse z Čakovic, Stupáka ze Vsetína," popsal Doubrava pouť turnajem.

Podzimní část soutěží tak přinesla Šacungu dostatek radosti. Závěr ligové soutěže nepoznal porážku, bronz a čtvrté místo z republikových šampionátů jednotlivců a trojic má také svou neoddiskutovatelnou hodnotu.

"Když sezóna končí vítězstvími, je to vždy příjemné a dává to motivaci do dalšího ročníku. Je to však třeba brát s rezervou. Na šampionáty jsme schopni poskládat dobrou sestavu a byl bych zklamán, pokud bychom se do poslední osmičky či čtyřky nebyli schopni se probít. V lize jsme na podzim dokázali bodovat i s velmi silnými týmy jako Čelákovice či Modřice. Kdybychom však neporazili Budějovice nebo pražský Start, neměli bychom v lize co pohledávat," doplnil Doubrava.