Dvě domácí porážky s Plazy a Vsetínem zapsal Šacung v 6. a 7. kole extraligy mužů.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Plazy: 2:6

Ambiciozní Plazy ustrašeného nováčka nepřipomínají a dokáži vzdorovat i silným soupeřům. V Benešově se ale osmělili až ve druhé dvojce. V té první Kalas s Prachárem sice první set proti Kučerovi s Bartošem nezvládli, ale dva další patřili domácím. Jenže ve druhé sadě se stejně jako v předchozím utkání v Žatci s bolestí poroučel k zemi kapitán Kalas a utkání dosledoval už jen z lavičky. Hrdinou okamžiku se stal střídající Šperlík, který roli ustál. Vyrovnaná byla i druhá dvojka, ve které Truc s Ungermannem ml. v koncovkách obou setů prohráli s Šimáněm a Zelbou. První trojku sehráli domácí zle, Prachár, Kozár a A. Fürbacher nestačili kvapíku Jeníka, Šimáněho a Bartoše. To druhá trojka vypadala hodně nadějně, jenže Kanda, Truc a Voltr mečbolovou nabídku proti Kučerovi, Marečkovi a Knytlovi ve třetí sadě nevyužili. Za stavu 1:3 šanci vykřesala vložená dvojka, ve které Kanda s Kozárem skolili Knytla s Oborníkem. V zápase jednotlivců Truc vzdoroval Kučerovi jen ve druhé sadě. Šlo se do trojek, ale ty domácím moc nešly. Prachár s Kozárem, A. Fürbacherem a střídajícím Ungermannem ml. na Kučeru, Marečka a Knytla neměli nárok a utkání uzavřela porážka Kandy, Truce a Voltra od Jeníka, Šimáněho a Bartoše. 

"Po zranění Kalase v minulém kole jsem nečekal, že do toho náš kapitán půjde. Nenechal si to rozmluvit, obětavě nastoupil, ale tentokrát to bude asi vážnější. Šperlík se hecnul a s Prachárem dokázali zápas vyhrát. Druhá dvojka zase vypadala nadějně a zase přišla s množstvím nevynucených chyb. První trojka nezahrála dobře, druhá byla lepší, lidi mohla bavit, ale ani ta body nepřinesla. Druhý dílčí bod přinesla vloženka, kterou ale soupeř měl slabší. V odvetách už soupeř dominoval," okomentoval duel trenér Michal Doucek.

Fotogalerie

 

SK Šacung Benešov 1947 - NK Austin Vsetín: 1:6

Bez Kalase a Prachára vyrazil Šacung na domácí půdě do souboje s mistrem z let 2017-18. A začátek přinesl naději, že tentokrát už se Oranjes bodů dočkají. Truc s Dvořákem totiž pohodově v úvodním deblu skolili Andrise s Bílým a střídajícím Dvořákem. Ve druhém si pak Kanda s Kozárem vyšlápli na Chalupu s Ftačníkem, ale ti nakonec v koncovce třetí sady nepříznivý vývoj otočili. Za stavu 1:1 klín do domácích plánů vrazila třísetová porážka první trojice Kandy, Truce a Voltra od Kurky, Andrise a Stařičného. V té druhé totiž Dvořák, Kozár a A. Fürbacher nestačili na Chalupu, Bílého a Tomka. Naději vkládali domácí do třetího deblu, ale v něm propadli. Ungermann ml. se Šperlíkem a střídajícím A. Fürbacherem uhráli na Kurku, Tomka a alternujícího Stařičného jen deset balonů. V singlu Truc bojoval, ale hostující Bílý drama nepřipustil. Na domácích už byla patrná smířenost s osudem a porážka Kandy, Truce a Voltra od Chalupy, Ftačníka, Dvořáka a střídajícího Tomka jen podtrhla úděsnou bilanci domácího celku ve trojkách (7 porážek za víkend).

"I přes absenci Prachára s Kalasem jsme rozehráli utkání velmi dobře, líbily se mi obě dvojky i první trojka. Jen škoda, že jsme pár drobnými chybičkami z těchto zápasů nedokázali vytěžit více bodů. Chvilku fungovala i druhá trojka, jenže pak přišla série chyb a už to jelo. Zabrzdit soupeře mohla ještě vloženka, ale té zápas nevyšel. Pak už přišla naše klasika, hlavy dole a výsledková bída," řekl trenér Doucek.  

Tabulka soutěže 

Fotogalerie