V sobotu 15.4. odstartuje další ročník turnajového seriálu Pohár mistra světa.

O trofej, věnovanou šestinásobným mistrem světa Richardem Makarou, si zahrají mladí adepti ze středisek tréninkového centra mládeže již počtvrté. Dosavadními vítězi soutěže jsou Vojtěch Vyterna, Matěj Fiala a Tomáš Brejla. Změnou oproti minulým ročníkům je, že soutěž je přístupná pouze hráčům, kteří nebudou startovat v dlouhodobé soutěži ČNS.

"V předchozích ročnících byl občas problém, kdy v losovaných sestavách lepší hráči ty slabší vynechávali ze hry a ti se mohli cítit odstrkováni. Kvalitní hráči z družstev dorostenců a A družstva žáků budou letos dostatečně vytíženi nejen v krajském přeboru mládeže, kde se chceme poprat o zlato, ale i v letošní novince, osadní Desperados Tour. Pohár mistra světa tak zůstane pro mladší či ještě ne tak dobré hráče, kteří se tak více vyřádí s rovnocennými spoluhráči a soupeři. Stejně jako v předchozích letech se turnaje kryjí s utkáními extraligového áčka mužů, takže mladíci si po turnaji mohou omrknout nejlepší nohejbalisty v akci," vysvětlil změny koordinátor mládeže Jakub Fürbacher.

Termíny turnajů seriálu jsou určeny do června, plus další je dán termínem letního kempu mládeže Rio Lipno. Termín jednoho či dvou turnajů seriálu po letní pauze budou stanoveny podle termínů domácích utkání nadstavbové části extraligy mužů.