Porážkou 1:6 skončilo střetnutí áčka s mistrem z pražských Čakovic v 6. kole extraligy mužů.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ AVIA Čakovice: 1:6

Úřadující mistr ligy a dvou ze tří republikových šampionátů byl tahákem pro diváky, ale pro domácí tým i těžkým oříškem. Přesvědčila se o tom už první dvojka Hokra, Truce a alternujícího Kandy, která podlehla Kučerovi s T. Chadimem. Srovnání zařídila dvojka Prachára a Kalase výhrou ve třetím setu nad J. Kalousem s J. Chadimem. Ve trojkách šli hosté do trháku. Nejprve Hokr, Truc, A. Fürbacher a střídající Vale neměli nárok na Z. Kalouse, T. Chadima a Fíka. Poté Prachár, Kalas a J. Fürbacher ve vyrovnané partii padli s Kučerou, J. Chadimem a J. Kalousem. Problémy s nadějně rozehranou koncovkou předvedli ve třetím deblu i Vale s A. Fürbacherem a střídajícím Šperlíkem, s vítězstvím odcházeli hostující Pachman a Z. Kalous. Hosté vedli 4:1 a v singlu se nečekalo, že by Prachár vážněji ohrozil Z. Kalouse. Poslední domácí vzdor přišel od trojice Hokra, Truce a A. Fürbachera, ale ve zkrácené sadě se z dílčí i celkové výhry mohli radovat Kučera s J. Chadimem a J. Kalousem.

"Věděli jsme, že nás čeká zvláště silný soupeř. Řekli jsme si, že do toho půjdeme natvrdo, ať to dopadne jak to dopadne. Chtěli jsme předvést důstojný výkon, abychom nezklamali diváky. Myslím, že v tomto ohledu jsme nezklamali a dokázali jsme mistru vzdorovat. Od lepšího výsledku nás dělily zejména individuální chyby v dobře rozehraných koncovkách druhých setů, zejména mladí hráči si to musí v hlavě poskládat. Blahopřeji vítězům, předvedli standardní výkon, který podávají celou soutěž a po zásluze si odvezli výhru," řekl trenér Stanislav Voltr st.

I když je v průběžné tabulce Šacung díky horšímu celkovému skóre poslední, před posledním kolem je již jisté, že pokud nenastane nějaká mimořádnost (kontumace utkání), v konečném pořadí základní části díky lepší bilanci ze vzájemného utkání s Žatcem skončí nejhůře na 6. místě a vyhne se tak záchranářským starostem. 

Tabulka soutěže

Fotogalerie: