Trojice Českého Brodu se stala vítězem turnaje krajského přeboru mládeže v Benešově.

Na start 8. ročníku akce se postavilo celkem 12 trojic, z toho dvě dorostenecké (hrály na dva dopady míče). Polovinu účastníků tvořily sestavy z pořadatelského klubu. Tři domácí trojice dokázaly postoupit do čtvrtfinále, do semifinále ale nepronikla žádná z nich.

"Áčko s dorostenci Matějem Gruberem, Vaškem Vyternou a žákem Matějem Michlem podalo špatný výkon. Jediným kdo snesl měřítko byl Michl. Kluci postoupili ze třetího místa ve skupině a ve čtvrtfinále prohráli hladce s Počernicemi. Déčko s Kimi Velesem, Tomáši Bubeníkem a Brejlou splnilo to, co se od nich čekalo. Hráli dobře, ve skupině byli druzí a až ve čtvrtfinále jednoznačně padli s dorostenci ze Slaného. Mohli jsme sice taktizovat, ale nechtěli jsme si vybírat soupeře do pavouka. Efko Kuby Černého a Davidů Slívy a Svobody zahrálo co umí a skončilo ve skupině předposlední," okomentoval výkony svých sestav trenér Miloslav Rybář. 

"Béčko tvořili bratři Matěj a Jakub Tesaříkové s Fandou Kubicem. Sestava byla nově utvořená a projevovalo se to hlavně na mezihře. Kluci ale podali týmový výkon, dodrželi taktiku, měli správný pohyb na hřišti a postoupili do čtvrtfinále. Tam nestačili na áčko Českého Brodu," zhodnotil výkon jím vedené sestavy trenér Petr Paták.

"Ve skupině jsme měli zlatý, stříbrný a bronzový tým turnaje, naši hráči to tedy neměli snadné. Céčko s Míšou Tuškou, Vítkem Hrkalem, Fandou Weimanem a Míšou Tomanem pro mě bylo velmi příjemným překvapením a dokázalo udolat i nakonec druhé Počernice A. Kdyby kluci nezazdili první zápas v derby s Šacungem B, mohli jít dál. Takto nepostoupili na horší vzájemnou bilanci. Dívčímu éčku Nikoly Nagyové, Míši Milecké a Martiny Mátlové hlavně chybělo sebevědomí. Bály se kopnout pořádně do míče a za celý den snad nedaly jediný aut za zadní čáru. Každopádně pro všechny naše sestavy to byla dobrá zkušenost, která jim pomůže v dalším rozvoji. Je škoda jen, že nám na domácí akci chyběli dva nejlepší nahrávači - Jandač a Holický a smečař Janda. S nimi by zase byly sestavy silnější. Každopádně gratuluji nejúspěšnějším sestavám a těšíme se na další ročník," řekl trenér Martin Maršálek.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Slavoj Český Brod B (Bálek, Cibulková, Blažek)
2. TJ Sokol Dolní Počernice A (Strcula, Mlejnek, Trzaskakik
3. TJ Sokol Slaný A (Hadač, Štícha, Šebesta)
4. TJ Slavoj Český Brod A (Červenka, Baloun, Blažková, Majer)

Fotogalerie: