S 5.-8. místem se vrátilo mužské áčko z mistrovství ČR trojic, hraného v Modřicích.

Čtvrtfinále představuje v řadě sportů hranici mezi úspěchem a neúspěchem. Stejné platí i pro nohejbal. Takové umístění vybojovala na 52. mistrovství ČR trojic mužů sestava Filipa Hokra, Nikolase Truce, Adama Fürbachera a Matěje Prachára. Ta v základní skupině šampionátu, kterého se zúčastnilo jen 14 trojek, podlehla pozdějšímu vítězi turnaje Modřicím A (Pospíšil, Hanus, Rosenberk) a porazila Vsetín B (Kurka, Ftačník, Vichtora). Ze druhého místa ve skupině v osmifinále narazila na Modřice C (Boleloucký, Brenner, Gürtler), které zdolala. Ve čtvrtfinále s pozdějším finalistou z Karlových Varů (Vanke, Tolar, Bíbr) se set a půl hledala, ve druhém setu však hrozivý stav 1:6 ještě bojovností otočila a dostala zápas do zkrácené sady. Tu rozdílem dvou bodů ztratila.

Naopak se nedařilo sestavě Kamila Kandy, Františka Kalase, Jakuba Fürbacher a Stanislava Voltra ml. Ta v základní skupině turnaje podlehla Vsetínu A (Chalupa, Bílý, Majštiník, Gebel), Čakovicím B (Z. Kalous, Fík, Vacek) a Modřicím C a do play-off tak nepostoupila.

"Trojky umíme a tajně jsem doufal, že by nějaký úspěch mohl přijít. Věřil jsem více zkušenější Kalasově sestavě, ale ta vůbec neměla svůj den. Velmi špatně jí fungovala obrana a z toho pak vycházely i chyby na útoku. Porážka se Vsetínem nebo Čakovicemi tolik nevadí, ale herní rozdíl byl velký. S mladou modřickou sestavou by ale kluci prohrávat neměli. Mnohem více se dařilo Hokrově sestavě. Kluci byli pozvaní na soustředění juniorské reprezentace, takže měli o motivaci postaráno. A to se jim i podařilo. Zastavily je až stříbrné Karlovy Vary A. Zápas se dlouho hrál podle varských not. Ve druhém setu jsme otočili útočné posty a přitvrdili i na servisu. Hodně dobře zamakali v obraně. Dokázali ještě ztracený set otočit. Ve třetím pak byla škoda, že dvakrát zkazili - jednou servis a jednou na útoku. Tyto body pak v koncovce chyběly. Čtvrtfinále ale není špatným umístěním, potvrdilo tak naší současnou pozici," zhodnotil šampionát trenér Stanislav Voltr st.