Zatímco hráči a trenéři se už téměř měsíc prohání na kurtech, nohejbaloví funkcionáři se teprve nyní dočkali dvakrát odložené valné hromady Českého nohejbalového svazu.

V roce, kdy svaz tohoto v ČR zrozeného sportu slaví výročí 50 let od svého vzniku, kromě běžné svazové agendy na valné hromadě došlo i na volby. Zastoupení ve vrcholných orgánech svazu má i benešovský klub. Do statutárního orgánu svazu, sedmičlenného výkonného výboru, byl zvolen Martin Maršálek, mj. bývalý viceprezident svazu.

„Těší mě, že po 21 letech ve svazovém dresu stále mám důvěru nohejbalové základny. Ve výkonném výboru jsem garantem tří z hlavních priorit - strategického plánu rozvoje, vytvoření vrcholné složky nohejbalu a většího zapojení nohejbalu do škol. Se silně obměněným týmem nás čeká realizace zásadních reforem, kterým už se prostě nemůžeme dál vyhýbat. Situace se kolem nás mění a nevystačíme jen s drobnými úpravami třicet let starého modelu soutěží. Sice jsme díky dnes už nesmyslnému konzervatizmu při řešení reorganizaci soutěží prováhali nedávnou ekonomickou prosperitu, ale letos slavíme 50 let od založení republikového svazu, 60 let organizovaného nohejbalu a příští rok ještě 100 let od vzniku nohejbalu. Tak kulatá jubilea si zaslouží, aby nohejbal dal o sobě pořádně vědět,“ uvedl.

Dalšími členy výkonného výboru byli zvoleni Kamil Kleník (prezident), Miroslav Sachl, Martin Spilka, Michal Hostinský, Lukáš Rosenberk a Ondřej Pachman. Na činnost výkonného výboru i dalších orgánů bude z pozice předsedy dozorčí rady svazu dohlížet další z bývalých viceprezidentů, Jiří Doubrava.

"Na této pozici jsem již ve svazu působil a není to tedy pro mě nic nového. Spolu s Petrem Jahodou a Veronikou Malátovou budeme kontrolovat hlavně hospodaření svazu a aby činnost orgánů probíhala v souladu s předpisy," řekl.