Dorostenci Šacungu se stali ve dvojicích vicemistry republiky. 

Zatímco v roce 2020 se nohejbaloví dorostenci díky protipandemickým opatřením svého vyvrcholení v podobě mistrovství republiky nedočkali, letos už se konečně dočkali. V Karlových Varech se o medaile v elitní mládežnické kategorii poprala i sestava Šacungu Benešov. A benešovští mladíci se mezi elitou nejen neztratili, ale do nové klubovny přivezli další cenný příspěvek.

V lázeňském městě se v sobotu představilo 23 dvojic. Sestava Šacungu se Šperlíkem, L. Krunertem a L. Zieglerem po postupu ze základní skupiny postupně v play-off skolila dvě sestavy Radomyšle a sestavu Modřic. Klopýtla až ve finále, kde hladce podlehla sestavě ligového mistra z Holic. Stříbro!

V neděli na stejném místě rozehrálo své zápasy 15 trojic. Po postupu ze skupiny Benešovští přehráli v osmifinále pražské Řeporyje, ve čtvrtfinále ale po boji padli s pozdějším finalistou z Holic. Skončili tak na 5.-8. místě.

„Naše sobotní sestava zažila repete dvojkového šampionátu v roce 2017. Ve stejném složení tam tehdy kluci vybojovali mezi staršími žáky stříbro, teď mají stejný úspěch, ale v nejvyšší mládežnické kategorii. Šampionát byl zajímavý, využili jsme i příznivého losu v play-off, ale to k jednorázovým turnajům patří. Kluci ale hráli opravdu dobře a zastavili se až ve finále, kde na Holice neměli. V neděli také nehráli špatně, s Holicemi ve čtvrtfinále svedli naprosto vyrovnaný souboj,“ okomentoval úspěšné vystoupení trenér Miloslav Ziegler.

Konečné pořadí turnaje dvojic:

1. Sokol Holice A (Veselý, Vojtíšek)
2. SK Šacung Benešov 1947 (Šperlík, L. Krunert, L. Ziegler)
3. MNK Modřice C (Dvořák, Brenner)
4. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Čižinský, Fries)

Konečné pořadí turnaje trojic:

1. Spartak Čelákovice (Nesládek, Seidl, Löffelmann)
2. Sokol Holice (Veselý, Vojtíšek, Vohradník, Sochůrek, Kubový)
3. MNK Modřice A (Brenner, Svoboda, Dvořák)
4. TJ Peklo nad Zdobnicí (Čižinský, Fries, Ferebauer, Kotyza, Kopecký)

Fotogalerie