Nová sportovní hala u benešovského gymnázia bude sloužit i nohejbalistům.

"V současné době náš klub pro tréninky soutěžních družstev i benešovského střediska tréninkového centra mládeže využívá v zimním období dvě sportovní haly. A to nejlepší benešovskou halu v ZŠ Dukelská, která disponuje i sektorem pro 320 diváků a starší halu BIOS VOŠ zemědělské. Naopak druhá nejlepší benešovská hala ZŠ Jiráskova zůstává pro míčové kopací sporty zapovězena z důvodu nevhodně naprojektovaných podhledů. Naposledy jsme její služby mohly využít při konání evropského pohárového turnaje v roce 2008. Nyní se ale blíží dokončení výstavby nové haly či tělocvičny u gymnázia, která by měla být spuštěna do provozu v září. Plánované náklady činí 58 milionů korun a zatím vše vypadá, že termín zahájení provozu by se neměl posouvat. Hala disponuje jedním hřištěm s rozměry hrací plochy 31 x 19 m, tedy v nohejbalové terminologii takové menší letiště. Nedostatkem je absence tribun, k dispozici budou jen lavičky. Co je však pro nás podstatné, tuto halu by po jednáních měli využívat i členové našeho klubu, a to celkem tři dny v týdnu v zimním období," uvedl jednatel klubu Martin Maršálek.

Fotogalerie