Velká část jara a podzimu se nesla ve znamení boje s koronavirovou pandemií a nohejbal se dostával na vedlejší kolej.

Hráči, trenéři i funkcionáři museli řešit zdravotní, ekonomické a sociální problémy a některým prostě chuť na hru odešla. Jiní naopak tréninky a zápasy vnímali jako únik z podivné letošní reality. A tato realita zatím nekončí.

„Nálada není dobrá a nelze se tomu divit. Situace kolem anticovidových opatření se mění každým týdnem a stává se nepřehlednou. Je těžké cokoli plánovat. Pokud by tato situace alespoň nastala v jarních či letních měsících, dalo by se snad hrát venku. Teď na přelomu podzimu a zimy toto nepadá v úvahu. Člověku je smutno, když natěšenému žáčkovi vysvětluje, že prostě nikdo neví, kdy si zase nohejbal zahraje. I mně samotnému hra hodně chybí, ale to určitě nám všem,“ posteskl si předseda klubu Miloslav Ziegler.

Letošní mužská soutěž (Český pohár) zůstala nedohrána a nevypadá, že by se stav změnil. Byť Šacung má dohráno. Druhé místo v jedné ze dvou základních skupin a čtvrtfinálové vyřazení Žatcem znamená možná méně, než splněnou povinnost. Béčko se také moc nepochlapilo a předposlední místo v krajském přeboru je po loňském bronzu vypovídající. V mužské kategorii tak prapor drželo C družstvo, které se stalo okresním přeborníkem.

Mnohem lépe se Šacungu vedlo v mládežnické sféře. Dorostenci si sice letos nezahráli ani jedinou republiku, čtvrtá příčka z nejvyšší dlouhodobé soutěže ale potěšila. Stříbro pak vyválčili žáci v krajském přeboru. Tréninkové centrum mládeže letos otevřelo dvě nová střediska v Neveklově a Postupicích, ale díky vládním opatřením si noví členové moc ze hry neužili. To ale vlastně platilo i pro pět dalších středisek. Zatím rekordní byl zájem o letní kemp mládeže na Lipně, který zapsal dva turnusy.

Pokročila i výstavba nového areálu. V létě už hráče přivítaly nové šatny a sociální zázemí s kuchyňkou.

„Náš areál je originálním odkazem na osadní trampskou minulost klubu, v tomto jsme z ligových klubů unikátem. Proto kromě tří dřevostaveb v areálu najdete i slavnostní ohniště nebo totem. V současnosti tyto stavby doplňuje jedna další, klubovna. Nyní probíhá její hrubá stavba. V příštím roce plánujeme pokračovat úpravou vstupní části areálu. Hlavně ale, aby příští rok byl už zase normální a areál běžel v plném provozu. Každopádně přeji všem našim členům příjemné prožití svátků a snad se konečně zase budeme moci všichni sejít,“ uvedl předseda.