Zisk stříbra slaví žáci v krajském přeboru.

Velmi slušný rok mají za sebou mladí nohejbalisté benešovského Šacungu. Áčko dorostenců už snad překouslo zklamání z toho, že své představení v nejvyšší republikové soutěži této kategorie nepřetavilo do zisku medaile. „Brambora“ také není k zahození, ale říkejte to hráčům. Zejména, když je od bronzu dělil jediný míč.

Béčko dorostenců se představilo na jediném turnaji krajského přeboru, a tak až sedmé místo plně odpovídá realitě. V žákovských kategoriích na rozdíl od jednorázových mistrovství republiky dlouhodobé ligové soutěže nohejbalistů neexistují, družstva žáků se tak utkávají pouze na krajské úrovni. Tady se benešovským barvám dařilo, těsně před začátkem druhé vlny koronavirových opatření si mladí Oranjes na krk pověsili stříbro ze středočeského přeboru.

„Vzhledem k tomu, že máme hodně mladý tým, kde jen jedinému hráči je 14 let, je pro nás stříbrná příčka nečekaným umístěním. S kolegou Petrem Patákem se nám spolupracuje dobře a snažíme se mladým předat naše zkušenosti. Co se nám také podařilo, je nalít do mladých správný přístup k utkáním i tréninkům, což je v této kategorii mnohdy důležitější, než samotné herní výsledky. Zúčastnili jsme se všech turnajů vyjma posledního, kde však už o konečném pořadí bylo rozhodnuto. Soutěž opanoval Český Brod, který má zkušenější hráče a v přímých soubojích nás dokázal porážet,“ okomentoval úspěšný ročník starší z trenérské dvojice žákovského družstva, Václav Gruber.

Konečné pořadí soutěže:

1. TJ Slavoj Český Brod - 67 bodů
2. SK Šacung Benešov 1947 - 32
3. NK Sparta Kutná Hora - 9
4. NK Kostelec nad Černými lesy - 5
5. TJ Spartak Čelákovice - 4
6. TJ Sokol Slaný - 2