Konečné čtvrté místo obsadili dorostenci v letošním ročníku nejvyšší soutěže své kategorie.

Bramborová placka. Ve sportovním světě čtvrté místo představuje nejnevděčnější umístění, dělící linku mezi nejlepšími a ostatními. Zamrzí dvojnásob, když k medaili schází jen opravdu malý krůček. Přesně takové pocity nyní prožívají mladí nohejbalisté benešovského Šacungu, kteří v souboji o bronz v nejvyšší republikové dorostenecké soutěži podlehli krajskému rivalu z Čelákovic o jediný míč.

SK Šacung Benešov 1947 – TJ Spartak Čelákovice: 3:4

Zatímco v semifinálové sérii Čelákovičtí vzdorovali Modřicím do posledního dechu, totéž se nedá říci o Šacungu. S Holicemi sehrál nepovedenou sérii, ve které mu dvakrát zazpíval kanár. Proto byl favorit souboje o bronz zřejmý. Jenže benešovští mladíci to tentokrát vzali za správný konec a v derby udeřili už na začátku. Postarali se o to v deblech Ziegler, M. Krunert a střídající L. Krunert, resp. Šperlík s A. Fürbacherem. Jejich vedení 2:0 sice hosté ve trojici po výhře nad A. Fürbacherem, M. Krunertem, Šperlíkem a naskočivším Jankem zkorigovali, ale Šperlík výhrou v singlu zajistil zápasový mečbol – 3:1.

K medaili tak scházelo vyhrát jediný ze tří dalších dílčích zápasů. Všechny tři rozhodoval až zkrácený set. Druhá trojka v utkání se znovu lépe vyvedla hostům i přes odpor Zieglera, M. a L. Krunertových, A. Fürbachera a Šperlíka. Za stavu 3:2 se šlo do odvetných dvojic. Jejich průběh byl vyrovnanější, než v první části. Ke smůle domácích však obě dopadly jak přes kopírák – výhrou hostů za devítek ve třetí sadě. Takto své zápasy ztratili jak Ziegler s M. Krunertem a střídajícím L. Krunertem, tak Šperlík s A. Fürbacherem. Když hostující Matura za mečbolového stavu kopl nechytatelný klepák, radost hostů mohla vypuknout. Naopak domácí dlouho přemýšleli, jak si nechali medaili protéct mezi prsty.

„Mé pocity jsou smíšené. Hráče musím pochválit za výkon, který předvedli. Popravdě, po výbuchu s Holicemi a výkonu Čelákovic s Modřicemi jsem jim moc nevěřil. Mile mě překvapili a dlouho měli osud utkání ve svých rukou. Vedení 3:1 je trochu uspokojilo a poslední dvě dvojky smolně prohráli o balon. Z individualit za dnešní výkon chválím zejména Honzu Šperlíka a Míšu Krunerta. A co říci k bramborové placce? S dorosteneckou kategorií se letos loučí Janko, A. Fürbacher a Khandl, proto jsme chtěli konečně medaili urvat. Byli jsme jí nejblíže, jak to jde, ale nakonec třešnička na dortu chybí. Sezónu však s odstupem budeme hodnotit pozitivně, být čtvrtým nejlepším mládežnickým družstvem v republice není ostuda,“ okomentoval utkání i celkové umístěni trenér Tomáš Hanuš.

Fotogalerie