Druhé místo patřilo Šacungu na druhém turnaji Českého poháru mužů, konaném v pražských Čakovicích.

Český pohár mužů nohejbalu má za sebou poslední turnaj základní části, který se hrál v pražských Čakovicích. Stejně jako na předchozím turnaji se do finále probojovaly středočeské celky Šacungu a Čelákovic. A stejně také finále dopadlo, Čelákovice otočily průběh duelu a staly se vítězem nejen turnaje, ale i skupiny B.

Semifinále 1: TJ Avia Čakovice B - SK Šacung Benešov 1947: 0:4

„Výhru jsem očekával. Výsledek vypadá jednoznačně, ale ne všechno šlo podle plánu. Musel jsem dost měnit sestavu. V koncovkách se však projevovala naše zkušenost,“ řekl trenér Šacungu Stanislav Voltr st.

Finále: TJ Spartak Alutec KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 4:2

Finále mělo podobný průběh jako poslední vzájemné derby. Vedení Šacungu 2:0 se rozplynulo po zápase jednotlivců a za vyrovnaného stavu vyhráli Čelákovičtí druhou dvojku o jediný míč. Obrat v utkání je nabudil a také poslední trojkový zápas v utkání se stal jejich kořistí.

„Šli jsme do finále s cílem vyhrát a vyhrát i celou základní část. Po našem vedení jsme ale opět katastrofálně zahráli první dvojku. Klíčová byla ale ta druhá za stavu 2:2. I tu jsme začali mizerně, nakonec jsme za stavu 9:9 ve třetím setu útok soupeře chytili, ale špatně. V koncovce jsme ztratili i poslední trojku," okomentoval porážku Stanislav Voltr st.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice
2. SK Šacung Benešov 1947
3. SK Start Praha
4. TJ Avia Čakovice B

Konečné pořadí základní části - skupiny B:

1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice
2. SK Šacung Benešov 1947
3. SK Start Praha
4. TJ Avia Čakovice B

Čtvrtfinálové dvojice tak utvoří Čelákovice - Zruč-Senec, Šacung - Žatec, Plazy - Start a Čakovice A - Čakovice B. Série hrané na dvě vítězná utkání začínají v sobotu 5.9. na půdě hůře umístěného družstva a pokračují v sobotu 12.9. na půdě lépe umístěného družstva. V případě nerozhodného stavu se třetí utkání hraje v neděli 13.9. na půdě lépe umístěného družstva.

Článek o akci na Nohec magazínu.

Fotogalerie