Stříbro z druhého turnaje Českého poháru mužů přivezlo z Prahy áčko Šacungu.

Semifinále: SK Start Praha - SK Šacung Benešov 1947: 1:4

Start v loňské sezóně urval svou jedinou výhru právě doma proti Šacungu a když vyhrála první set trojice M. Kaděra, Ungermann st., Sankot, mohl pomýšlet na repete. Jenže Stupka, Ungermann ml., Voltr ml. a střídající Flaks o kuličku třetího setu brali výhru. Druhá trojka byla jednoznačná, veterán Rezek s Kaplanem a Jechortem nestačili na Valeho, Kalase a Truce. První dvojkový souboj došel do posledního možného míče, Ungermann st. a M. Kaděra takto podlehli Stupkovi s Flaksem. V singlu domácí Tůma sice Voltrovi ml. první set odevzdal, ale v dalších dvou se s ním a střídajícím Ungermannem ml. vypořádal. Závěr obstarala porážka Sachla, Tůmy a alternujícího Kaplana od Kalase a Truce.

Finále: TJ Spartak Alutec KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 4:3

Očekávané finále nabídlo vyrovnaný souboj. Šacung se opíral o výkony trojic, Čelákovičtí měli lepší ostatní disciplíny. Obě vyrovnané první trojky šly na stranu hostů. Nejprve Spilka, Bareš, Čuřík a střídající Seidl prohráli posledním možným míčem Stupkovi, Ungermannovi ml, Voltrovi ml. a alternujícímu Flaksovi. Poté Nesládek, Flekač a Šafr podlehli Valemu, Kalasovi a Trucovi. I další zápas byl vyrovnaný, v deblu Kolenský, Bareš a naskočivší Flekač přetlačili Stupku s Flaksem. V zápase jednotlivců uspěl Kolenský, který neměl moc práce s Voltrem a střídajícím J. Fürbacherem. A domácí šli nahoru po dvojkové výhře Spilky se Šafrem nad Kalasem, Trucem a střídajícím Ungermannem ml. Hosté ale kontrovali výhrou Valeho, Kalase a Truce nad Spilkou, Barešem, Čuříkem a naskočivším Seidlem. Za stavu 3:3 rozhodovala poslední trojka, která měla jednoznačný průběh. Nesládek, Flekač a Šafr měli evidentně víc sil a nedali šanci Stupkovi, Flaksovi, Voltrovi ml. a střídajícímu Ungermannovi ml.

"V semifinále jsme měli ještě v hlavách loňský výbuch na Startu a proto jsme nic nepodcenili. V utkání se potvrdilo, že kvalita bude na naší straně. Některé zápasy byly velmi vyrovnané, ale tentokrát jsme se s koncovkami popasovali. Ve finále jsme nečekali, že povedeme hned 2:0. Dvojku si prohráli kluci sami, když při posledním balonu za devítek v prvním setu přestali hrát. Bod v singlu proti Kolenskému se nedal čekat. Škoda také naší druhé dvojky, do hry nás vrátila ale už pátá vyhraná trojka v řadě. Selhala až ta rozhodující, kde hráči odešli fyzicky a možná na ně dolehla i psychická nepohoda. Tam už nepomohla žádná změna. Celkově jsem s výkonem hráčů spokojen," uvedl trenér Stanislav Voltr st.