Dvě nová střediska v Postupicích a Neveklově byla zřízena v rámci Tréninkového centra mládeže.

Po střediscích v Benešově, Bystřici, Mnichovicích, Kunicích a Divišově klub otevírá další dvě střediska TCM. V Postupicích se noví adepti nohejbalového umu budou vzdělávat na školním kroužku každou středu ve své školní tělocvičně pod vedením dvojice Gabriela Zachová - Miroslav Sochůrek.

"I když základní škola v Postupicích nepatří mezi největší školy, zájem o nohejbal mezi zdejšími žáky je. Navíc z Postupic a nejbližšího okolí pochází několik našich členů, z těch dospělých např. naše jediná reprezentantka v první lize žen Gábina Zachová a fluktuanti do extraligového družstva mužů, Kuba a Adam Fürbacherovi. Jsme proto potěšeni, že s pochopením paní ředitelky zde můžeme zřídit naše již šesté mládežnické středisko," řekl vedoucí TCM Miloslav Ziegler.

Další školní kroužek na základní škole se otevírá v Neveklově, celkově jde o už sedmé středisko benešovského TCM. Každou středu a pátek se mladí adepti mohou těšit na vedení Zdeňkem Koflákem.

"Z Neveklova jsme na zřízení kroužku měli nabídku ze školy už v loňském roce, ale tehdy jsme neměli k dispozici dalšího volného trenéra. Proto někteří žáci dojíždí do našeho hlavního centra v Benešově. S tím se počítá i nadále, ale pro úplné začátečníky bude lepší možnost potrénovat hned po vyučování ve své škole. Vzhledem k počtu zájemců by ale do budoucna bylo potřeba doplnit trenérské obsazení o další posilu. Jedná se o již sedmé středisko a počet žáků, o které se v nich celkově staráme, dosáhl počtu sto," řekl Ziegler.

Oba školní nohejbalové kroužky měly zahájit činnost ve středu 11.3. Z důvodu vládního rozhodnutí o uzavření škol se zahájení odsouvá na neurčito. "Díky nestabilní situaci v boji s koronavirem je těžké předvídat, co bude dál. Některá školní zařízení budou uzavřena zcela, některá fungování kroužků po vyučování umožní. Nezbývá nám, než čekat, jak se situace vyvine," doplnil Ziegler.

Fotogalerie