Pohárový seriál dorostenců, čítající letos sedm turnajů (z toho tři mistrovství ČR), odstartoval turnajem v Plzni.

Na turnaji dvojic se představilo celkem 24 sestav. Barvy Šacungu zde reprezentovala dvojice Šperlík, L. Krunert pod vedením trenéra Tomáše Hanuše. Ten okomentoval pouť turnajem. "Byl to první letošní turnaj, takže jsem netušil, jak na tom kluci budou. Účast na turnaji byla početná, na naše rozlosování jsme si rozhodně nestěžovali. Měl jsem jen mírné obavy, jak na tom bude Honza Šperlík, který dlouho nebyl na tréninku. Ale příjemně překvapil, hrál dobře. Základní skupinu jsme suverénně vyhráli, tam nenastal žádný problém. Pak jsme díky vítězství ve skupině měli v prvním kole pavouka volný los. V osmifinále nás čekala žákovská sestava z Modřic, tam kluci měli průběh pod kontrolou. Ani ve čtvrtfinále nás nečekal žádný neřešitelný soupeř. První set se kluci po Karlových Varech prošli, tuším že 10:3. Ve druhém setu ale na naší stranu dolehla zbytečná nervozita a i když pak ke konci už to bylo lepší, soupeř srovnal a dokázal vyhrát i rozhodující set. Páté až osmé místo není špatné, ale i díky rozlosování jsme měli hrát o medaili."