Ze zimního soustředění ve Vlašimi se vrátilo mužské A družstvo.

Již jen měsíc a pár dní zbývá nohejbalistům benešovského Šacungu do zahájení letošního ročníku soutěží, ve kterých se první družstva mužů a dorostenců znovu představí v nejvyšších ligových soutěžích. Mužské A družstvo si tréninkovou přípravu zpestřilo soustředěním ve Vlašimi.

„Využili jsme pohostinnost Sporthotelu Vlašim a jak se říká, utužili partu. Ale pochopitelně hlavním programem byla sportovní příprava. Tu jsme na soustředění zaměřili hlavně na souhru a konsolidaci soutěžních sestav dvojic a trojic. Jako odlehčení pak sloužily různé miniturnaje a dovednostní soutěže. Navíc jsme kromě haly s trojicí hřišť měli k dispozici i bazén. Když to shrnu, byl jsem spokojen jak s výkony, tak přístupem prakticky všech hráčů,“ řekl trenér družstva Stanislav Voltr st.

Po odchodu Jiřího Doubravy a ukončení kariéry Richarda Makary ze zdravotních důvodů v týmu zbyla jediná hvězda s mezinárodními úspěchy – František Kalas. Ten z dlouholeté pozice kapitána povede do extraligových bitev silně omlazený, ale nadějný tým. Právě soustředění mělo ukázat, jak si mladíci spolu na hřišti a nejen na něm sednou.

„Po postupech do play-off nejvyšší soutěže v minulých dvou letech bychom samozřejmě znovu chtěli proniknout do příjemnějších vod. Bude to ale nesmírně těžké, protože kromě Doubravy a Makary už moc nemůžeme počítat ani s dalším exreprezentantem Řehákem. Věk se nedá zastavit a tak za to už musí vzít mladí. Soustředění mělo ukázat, jak na tom jsou s týmovou chemií. V tomto ohledu jsme byl mile překvapen a z týmu cítím soudržnost i pokoru. Vypadá to, že si mužstvo lidsky sedlo. Právě soudržností, bojovností a zdravou mladickou drzostí můžeme eliminovat absenci některých dřívějších opor,“ doplnil trenér Voltr.

Fotogalerie: