Vítězem 1. ročníku Memoriálu Jaroslava "Buchty" Šleicherta se stala trojice Štěpán Paták, David Randa, Vilém Ungermann ml.

Programem premiérové ročníku akce, pojmenované po členu klubové Síně slávy a určené mládeži ze středisek tréninkového centra mládeže benešovského klubu, byl jak nohejbalový turnaj trojic, tak i dovednostní soutěže. K nim patřily kop na cíl, kop na basketbalový koš, udržení míče v kruhu a obíhačka. Nejlépe se v této části memoriálu vedlo dvojici Jan Holub a Matěj Tesařík z kunického střediska, která po skončení všech soutěží získala shodný nejnižší součet umístění a o konečném vítězi musela rozhodnout až doplňková disciplína.

Konečné pořadí dovednostních soutěží:

1. Matěj Tesařík - 15,5
2. Jan Holub - 15,5
3. Matěj Gruber - 21
4. Adam Holub - 22,5

5. Kimi Veles - 25, 6. Štěpán Paták - 25,5, 7.-8. Vojtěch Voříšek a Matěj Michl - 28, David Slíva - 30,5, Aneta Businská - 33, David Randa - 34,5, Tomáš Bubeník - 38,5, 13. Tomáš Wroblowský - 44,5.

Turnaje trojic se zúčastnilo celkem šest sestav. "Bohužel první ročník turnaje si vybral trochu smůly. Kromě probíhajících lyžařských kurzů a prodlouženého víkendu po vysvědčení jsme o další avizované účastníky přišli díky velké nemocnosti. Proto jsme se dohodli, že k mladým hráčům do sestav zapojíme i zkušené dospělé hráče, samozřejmě s určitým omezením. Nakonec to nebylo na škodu a naopak kvalita hry se zlepšila," řekl trenér Miloslav Rybář.

Konečné pořadí turnaje:

1. To je jedno (Š. Paták, Randa, Ungermann ml.)
2. Párci (J. Holub, D. Slíva, Rybář)
3. Řízci (Veles, Voříšek, P. Paták)
4. Hovada (Tesařík, Michl, Kanás)

"I přes slabší účast, danou objektivními příčinami, se podle prvních reakcí memoriál povedl. Formát s kombinací turnaje a dovednostními soutěžemi je určitě zajímavější, než jen běžný turnaj a určitě máme do příštího ročníku o čem přemýšlet. Chtěl bych poděkovat nejen všem hráčům a pořadatelům, ale i těm, kteří se přišli podívat," uvedl na závěr předseda klubu Miloslav Ziegler.

Fotogalerie: