Čtvrté místo mezi kolektivy obsadilo A družstvo mužů v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2019 Benešovska, Jiří Doubrava byl pátý mezi jednotlivci.

Zimní měsíce jsou pro nohejbalisty hlavně o nabírání formy na další soutěžní ročník a o bilancování. Čtvrté místo extraligového družstva mužů mezi kolektivy a páté místo Jiřího Doubravy mezi jednotlivci v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2019 Benešovska jistě bilancování uplynulé sezóny zpříjemnilo.

„Nohejbal není ani olympijský ani profesionální sport, takže vždy nás těší být součástí všesportovního srovnání. Na druhou stranu má nohejbal v ČR obrovskou tradici a třeba v mužské kategorii se hraje na sedmi výkonnostních stupních. Takže hrát play-off nejvyšší soutěže svou nezpochybnitelnou váhu má. Jsme rádi a děkujeme za stabilní přízeň hlasujících, vždyť za posledních devět ročníků ankety jsme jen jedenkrát chyběli v první pětici. Loňská sezóna nebyla vůbec špatná, kromě extraligového čtvrtfinále jsme slavili i medailová umístění na dvou ze tří nejprestižnějších mezinárodních turnajích. Radost nám udělala i další družstva. Mužské béčko i céčko brala ve svých soutěžích bronz, dorostenci v nejvyšší soutěži skončili na šesté pozici. Ale i ostatní si zaslouží respekt. Hodně dobře se nám rozjelo tréninkové centrum mládeže. Tím, že letos konečně budou dokončeny hlavní části areálu, ve kterém působíme, rádi bychom uspořádali několik nových akcí. Zejména pro mládež a pro rekreační veřejnost, protože právě na rekreační úrovni má nohejbal obrovskou základnu,“ řekl k věcem minulým i budoucím předseda klubu Miloslav Ziegler.

Opět se ukázat ve světle reflektorů potěšilo i kapitána A družstva Františka Kalase. "Anketa sportovec roku je pro nás určitě zajímavá a rádi se, pokud jsme nominování, účastníme slavnostního vyhlášení. Je proto příjemné, že zatím jsme téměř vždy byli zařazeni do první oceňované pětice a ukazuje to, že jdeme správným směrem. Určitě není špatnou vizitkou, když jsme umístěni před druholigovým fotbalovým týmem."

Kategorie: KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

1. BASKET CLUB BENEŠOV – basketbal muži A
2. SK FLORBAL BENEŠOV – muži A
3. TJ SPARTAK Vlašim – atletika - družstvo žen
4. SK ŠACUNG BENEŠOV – nohejbal - muži A
5. FC Sellier a Bellot Vlašim – fotbal - muži A 

Kategorie: JEDNOTLIVEC DOSPĚLÝ

1. VÍTKOVÁ KRISTÝNA – AČR motokros
2. PIKORA JAN – Sportovní klub policie BENEŠOV oddíl JUDO
3. ADAMEC JOSEF – TJ SPARTAK VLAŠIM atletika
4. PILÁT PETR – Freestyle motocross
5. DOUBRAVA JIŘÍ – SK ŠACUNG BENEŠOV nohejbal 

Fotogalerie