Ze tří zástupců Šacungu na pražské Poslední smeči se nejlépe vedlo kombinované sestavě Doubrava, Stejskal, Řehák, která brala bronz.

Nejstarší halový mezinárodní turnaj přivedl na start 24 mužských trojic z Česka a Slovenska. Z toho Šacung postavil hned trojici sestav. Ve dvou z nich se představili i mladí hráči, kteří by v příští sezóně mohli v oranžovém dresu působit. Daní za nesehranost se staly výsledky. Vůbec se nevedlo B sestavě mladíků (Nastoupil, Truc, J. Fürbacher, L. Krunert), která v sobotní základní skupině turnaje podlehla Čakovicím A, Startu Praha A a Čelákovicím B a skončila poslední. O něco lépe se vedlo áčku (Prachár, Kalas, Voltr), které v základní skupině podlehlo Karlovým Varům B, Vsetínu A a porazilo Trnavu. To však na postup do nedělních bojů nestačilo. Naopak dobře si počínala třetí sestava matadorů Stejskala a Řeháka, doplněná Doubravou, který v letní pauze přestoupil do Modřic.

"Pořadatel nechtěl, aby na turnaji startovaly tři sestavy stejného klubu, proto jsme hráli pod hlavičkou našeho partnera ITD, v jehož dresu jsme už dříve startovali. Byli jsme v pozici prvního náhradníka turnaje a teprve odhlášením sestavy z Košic se nám otevřela cesta do turnaje," objasňoval last minute misi nahrávač a polař Petr Stejskal.

Jeho sestava hrála výborně, zdolala Příšovice, Čakovice B a remizovala s Modřicemi, což znamenalo postup. V nedělní čtvrtfinálové skupině ale po remízách se Vsetínem A, Vsetínem B a výhře nad áčkem Startu stála před těžkým úkolem, v posledním zápase porazit silný Žatec. Popasovala se s ním se ctí a mohla se tak těšit na semifinále. V něm narazila na jednu ze dvou letos dominujících trojek - áčko Čakovic. Zápas byl zklamáním, pražský celek držel otěže zápasu od začátku do konce a brzy dokráčel do finálové brány. Loňští finalisté ale zklamání nepropadli a v souboji o bronz během dne si již podruhé vyšlápli na posílenou žateckou sestavu.

"Už dlouho jsem neměl ze třetího místa takovou radost. Do balonu jsem naposledy kopnul ve finále na loňské Poslední smeči, čekal jsem to mnohem horší. Vlastně ještě ve středu dopoledne jsem nevěřil, že si na Smeči zahrajeme. Tím jsem rezignoval na jakýkoli letošní kontakt s balonem. Docela jsme si vyhověli a Jirka Doubrava když hraje s chutí, tak mu i ta naše osmdesátiletá obloha stačí k tomu, aby se mohl popasovat s nejlepšími. Řekli jsme si, že nepolezeme na nějaké extrémy a budeme si držet to svoje. Na Žatec jsme narazili během pár hodin podruhé. Ve čtvrtfinálové skupině jsme měli nůž na krku, tam jsme museli vyhrát. Porazit je pak podruhé, to jsme věděli, že bude těžké. Paradoxně nám pomohlo, když jsme v semifinále dostali takovou nálož. Nebyli jsme ani nějak hodně zklamaní. V prvním setu se nám povedl začátek a pořád jsme to hrnuli. Ve druhém setu nám to ulítlo a nešlo Kopa zastavit. Třetí set rozhodlo zejména, že jsme byli od začátku nahoře my a Jirka na útoku bodoval. Pak se mu podařily dva bodové bloky," okomentoval Stejskal zisk bronzu.

Konečné pořadí turnaje:

1. MNK Silnice Group Modřice (Pospíšil, Spousta, Rosenberk)
2. TJ AVIA Čakovice A (Kučera, J. Chadim, J. Kalous, Pachman)
3. ITD (Doubrava, Stejskal, Řehák)
4. SKN Žatec (Kop, Stehlík, O. Vít)

Fotogalerie: