Rozloučení s ročníkem, to je mezinárodní turnaj mužů Poslední smeč, konaný v Praze.

Celkem čtyřikrát se hráči benešovského Šacungu zapsali na listinu vítězů pražské Poslední smeče, nejstaršího halového mezinárodního turnaje v nohejbalu, konaného v předvánoční atmosféře (7.-8.12.). Na letošním 34. ročníku klání ale mezi favority patřit nebude.

„V poslední dekádě jsme na tomto prestižním turnaji dokázali získat několik vítězství, druhých a třetích míst. Postarali se o to hráči jako Jirka Doubrava, Jirka Holub, Petr Stejskal, Vašek Kadeřábek či Fanda Kalas. V loňském ročníku jsme si z Prahy odvezli stříbro. Letos ale dostanou důvěru především mladíci, někteří jsou ještě dorostenci. Nestavíme vzdušné zámky, v takové konkurenci a před diváckou kulisou, jaká se na Poslední smeči schází, půjde především o nasbírání zkušeností. Díky volnějším propozicím mohu do sestavy zařadit i hráče z jiných oddílů, kteří projevili zájem u nás působit,“ řekl trenér družstva Stanislav Voltr st.

V první sestavě benešovského klubu se představí zkušený Kalas, jehož doplní Voltr ml. a slovenský juniorský reprezentant Prachár. Druhou sestavu utvoří Truc, Nastoupil, J. Fürbacher, Tůma a L. Krunert.

„Ve hře je ještě naše třetí sestava, která je prvním náhradníkem turnaje. Její start záleží na tom, zda některý z účastníků na poslední chvíli neodřekne účast,“ doplnil trenér Voltr.