Porážkou 2:5 se A družstvo rozloučilo s letošním ročníkem extraligy mužů.

Po kanárovém debaklu na půdě soupeře, kde Šacung neuhrál ani set, se velké drama nedalo očekávat ani od odvety. Zvlášť, když Šacung k dispozici neměl nejen Makaru, ale i Sehriga. Jenže Benešovští zabojovali a vedli 2:1. První dva debly přinesly dramatické třísetové mače, ve kterých za domácí uspěli Kalas s Trucem a střídajícím Řehákem proti Pospíšilovi s Rosenberkem, naopak Nepodal s Flaksem a alternujícím K. Tůmou prohráli s Doubravou a Müllerem. Do třetího setu došla i první trojka, ve které Nepodal, Kalas, J. Fürbacher a střídající K. Tůma přetlačili Doubravu, Hanuse, Topinku a naskočivšího Buriana o jediný míč. Byl to však poslední domácí úspěch. Sestava Flakse, Truce a Řeháka neměla proti sestavě Pospíšila, Müllera a Rosenberka nárok a hosté srovnali. V zápase jednotlivců K. Tůma držel s Hanusem krok až do úplného závěru třetího setu, ale k výhře jej nedotáhl. Stejný průběh měla i první odvetná Nepodalova trojice proti Pospíšilově triu. Poslední zápas Flaksovy trojice už byl zcela v režii Doubravovy formace.

"Chtěl bych poděkovat hráčům za bojovný výkon, kdy v neúplné sestavě vzdorovali jednomu z velkých favoritů titulu. Celkem pět zápasů šlo do třetího setu a pokud by své snažení dotáhnul v singlu Karel Tůma do konce, mohlo to být ještě zajímavé. Potěšil mě také výkon naší první trojice, která motala hlavu i elitní Pospíšilově sestavě. Gratuluji soupeři k postupu, který je zasloužený," řekl trenér Stanislav Voltr st.