Domácí porážkou 0:6 se hráči A družstva rozloučili se základní částí extraligy mužů. Nad síly byl lídr soutěže z Čakovic.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Avia Čakovice: 0:6

Hosté zatím neztratili v průběhu soutěže ani bod a do Benešova dorazili kompletní. Do tohoto stavu měli naopak daleko domácí, kteří kromě Doubravy (přestup) postrádali i Nepodala, Voltra ml., Makaru, A. Fürbachera a trenéra Voltra st. Výsledek utkání nic neřešil, přesto oba týmy nic nevypustily. Hosté hráli hodně agresivně a projevilo se to už ve dvojkách, kde Truc s Flaksem podlehli Kučerovi s Z. Kalousem a Kalas s Řehákem J. Kalousovi s J. Chadimem. Až trojkové zápasy přinesly vyrovnanější souboje, oba třetí sety vyzněly pro hosty. V první trojici Flaks, Truc, K. Tůma a střídající debutující J. Fürbacher prohráli s Kučerou, J. Kalousem a J. Chadimem. Ve druhé pak Kalas, Sehrig a Řehák neuspěli proti Součkovi, Z. Kalousovi a Fíkovi. Za stavu 0:4 byli hosté na koni a potvrdili svou formu i v nepárové pasáži. Ve třetím deblu vzdorovali Sehrig, K. Tůma a alternující J. Fürbacher Pachmanovi s T. Chadimem jen v prvním setu. Utkání uzavřela třísetová singlová porážka K. Tůmy od J. Chadima.

"K utkání s aktuálně nejlepším družstvem soutěže jsme nastoupili v notně oslabeném složení. Chyběli nám zejména tři naši blokaři. Nechtěli jsme ale hrát odevzdanou roli a snažili se bojovat. Soupeř však prokázal velkou kvalitu a zaslouženě vyhrál všechny dílčí zápasy. V některých zápasech nám svitla naděje, ale na rozdíl od soupeře jsme zejména v mezihře chybovali," řekl kapitán týmu František Kalas.

Tabulka