Ani výbuch, ani překvapení. To bylo vystoupení trojice singlistů, která startovala na 26. mistrovství ČR jednotlivců v Čelákovicích.

Spojeného domácího šampionátu čtyř kategorií (muži, ženy, dorostenci, starší žáci) se zúčastnila téměř stovka hráčů. Mezi nimi byla i trojice hráčů benešovského klubu. Jejich ambice nebyly vysoké, singl je nejméně úspěšnou disciplínou soutěžních družstev Šacungu. V mužích reprezentoval Stanislav Voltr ml. Ten nejprve v základní skupině podlehl nakonec čtvrtému Janíkovi z Českého Brodu, poté zdolal modřického Halvu a v klíčovém souboji o postup do osmifinále promarnil zápas s holickým Příhodou.

"V soutěži singl nehraji, hrál jsem ho jen dříve v béčku. Měl jsem takové nevyrovnané výkony, mohlo to být lepší. Přitom skupinu jsem měl dost hratelnou. Oba zápasy, které jsem těsně ve třetích setech prohrál, jsem si vyházel sám a zůstal na první nepostupové příčce," okomentoval své vystoupení Stanislav Voltr ml. 

Tříčlenné základní skupiny čekaly v kategorii dorostenců na Jana Šperlíka a Lukáše Musila. Šperlík ve skupině skolil přerovského Bláhu, ale ve třetím setu podlehl vsetínskému Andrisovi. Podobně na tom byl Musil, který těsně porazil karlovarského Gregora a nestačil na Pohla ze Zbečníku. V osmifinále Šperlík lehce podlehl modřickému Bartošovi, ještě větší debakl utrpěl Musil se vsetínským Bílým. Pro oba tak turnaj skončil.

"Singl je o trpělivých delších výměnách a já jsem spíše tvořivý hráč. Proto jsou mi bližší dvojky a trojky, kde věřím v úspěch," řekl Lukáš Musil.

Zpravodajství z akce.

Fotogalerie: